حمایت پژوهشگاه هواشناسی از شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی
حمایت پژوهشگاه هواشناسی از شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی
رهنما از حمایت این پژوهشگاه از شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و پایان‌نامه‌های تحصیلی دانشجویان سراسر کشور با موضوع پیش‌بینی‌های کوتاه مدت هواشناسی، مدل‌های عددی و کاربرد هوش مصنوعی در هواشناسی خبر داد.

به گزارش گروه فناوری پیشرفته تیکنا، «مهدی رهنما» با تاکید بر اهمیت پیش بینی آب و هوا و تغییرات اقلیمی اظهار داشت: با توجه به اهمیت پیش بینی آب و هوا و موضوع تغییر اقلیم که آثار و تبعات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی متعددی را به دنبال داشته است، پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور این آمادگی را دارد تا از پایان نامه های دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری و پسا دکتری با موضوعات هواشناسی حمایت کند.

وی درباره موضوعات مورد حمایت این پژوهشگاه، توضیح‌داد: پیش بینی های کوتاه مدت هواشناسی، رادارهای هواشناسی، مدل های عددی، کاربرد هوش مصنوعی در هواشناسی، آلودگی هوا و موضوعاتی از این دست از مواردی است که در نظر داریم در این پژوهشگاه مورد حمایت قرار دهیم.

رهنما ابراز امیدواری کرد با همکاری خوبی که بین دو مجموعه پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور و معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وجود دارد، بتوانیم از ظرفیت علمی استادان، پژوهشگران و دانشجویان سراسر کشور در این حوزه بهره مند شویم.