حمایت بنیاد ۱۵ خرداد از فناوری‌های توانبخشی در حوزه ایران جوان
حمایت بنیاد ۱۵ خرداد از فناوری‌های توانبخشی در حوزه ایران جوان
بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام از فناوری‌های توانبخشی در حوزه ایران جوان حمایت می‌کند.

علی پزشکی، مدیر سلامت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام با اعلام این خبر افزود: از طرح‌های برگزیده دومین جشنواره ملی توانبخشی که به فناوری‌های توانبخشی در حوزه ایران جوان (مادران باردار، نوزادان و کودکان) مرتبط باشند تقدیر و حمایت می‌شود.

پزشکی خاطرنشان کرد: فناوری‌هایی که به توانمندسازی و ارتقای مهارت‌های مادران باردار و کودکان بپردازند، در ۸ محور ایده، اختراع، کسب‌وکارهای نوپا (استارتاپ)، محصولات تجاری شده یا نشده، ابتکارات دانش‌آموزی، پروپوزال مصوب، و پایان‌نامه اتمام یافته مورد تقدیر و حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار خواهند گرفت.

به گفته مدیر سلامت بنیاد ۱۵ خرداد، فناوری‌های توانبخشی برگزیده در حوزه ایران جوان علاوه بر دریافت جوایز ارزنده در اختتامیه جشنواره، فرصت حضور و استقرار در مرکز نوآوری این بنیاد را جهت پیشبرد فعالیت‌های خود خواهند یافت.

پزشکی با اشاره به برگزاری دومین جشنواره ملی توانبخشی در بهمن‌‌ماه جاری تاکید کرد: بخش فناوری‌های توانبخشی در حوزه ایران جوان شامل فناوری‌های مربوط به مادران باردار، نوزادان و کودکان به عنوان محور ویژه این جشنواره انتخاب شده است.

مدیر سلامت بنیاد ۱۵ خرداد تصریح کرد: فناوری‌های توانبخشی می‌توانند در حوزه‌هایی همچون پایش وضعیت سلامتی، تسهیل در خرید، افزایش ضریب ایمنی جسمی، حمل و نقل آسان، و ارتقای سلامت روان به مادران باردار کمک کنند. چنین فناوری‌هایی همچنین به کودکان در توانبخشی فیزیکی، توانبخشی شناختی، و ارتقای مهارت‌های ارتباطی با دیگران یاری می‌رسانند.

گفتنی است، دومین جشنواره ملی فناوری‌های توانبخشی توسط دانشگاه توانبخشی و سلامت اجتماعی و با حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به صورت یک فایل ویدئویی حداکثر سه دقیقه‌ای بر روی سایت جشنواره به آدرس www.rtf.uswr.ac.ir بارگذاری نمایند. آخرین مهلت دریافت آثار، ۱۵ بهمن‌ماه جاری است و اختتامیه جشنواره در تاریخ ۲۴ بهمن‌ برگزار خواهد شد.