حضور قطعی بانوان تماشاگر در هفته اول رقابت‌های لیگ برتر
حضور قطعی بانوان تماشاگر در هفته اول رقابت‌های لیگ برتر
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ از برگزاری یک دیدار از هفته اول رقابت‌های لیگ برتر با حضور تماشاگران زن خبر داد.

به گزارش گروه ورزش تیکنا؛ سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ از برگزاری در مورد تعویق یک هفته‌ای مسابقات لیگ برتر فوتبال گفت: باتوجه به اعلام تعطیلی از سوی سخنگوی هیأت دولت و همچنین آماده نشدن زیرساخت‌های ورزشگاه‌ها برای حضور بانوان تصمیم بر آن شد تا هفته اول با یک هفته تعویق برگزار شود تا هر دو موضوع رفع شود و شرایط حضور بانوان در ورزشگاه که موضوع اصلی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است محقق شود.

وی گفت: حضور بانوان در ورزشگاه ربطی به درخواست تیم‌ها نداشت. سازمان لیگ از همان ابتدا روی موضع خود تأکید داشت تا زمانی که زیرساخت‌ها برای پذیرش بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم شود. از طرفی نامه‌ای که از سوی فیفا دریافت کردیم چندان خوشایند برای فوتبال کشور نبود و نگرانی‌هایی ایجاد کرده بود. به محض اینکه گرمای هوا و تعطیلی کشور پیش آمد فرصت را غنیمت شمردیم تا فضا را برای حضور بانوان در ورزشگاه فراهم کنیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که در مدت زمان یک هفته زیرساخت حضور بانوان در ورزشگاه فراهم می‌شود، گفت: تلاش داریم در بازی گل‌گهر و فولاد در هفته اول (چهارشنبه ۱۹ مرداد) شاهد حضور بانوان در ورزشگاه شهر سیرجان باشیم. بعد از آن به تدریج در هفته‌های آتی شاهد حضور بانوان در تمامی مسابقات خواهیم بود.

مهدی در پاسخ به این سوال که چرا مسابقات لیگ در روز جمعه نیست، گفت: ما در برنامه‌های قبلی این موضوع را رعایت کرده بودیم و تلاشمان بر این بود که مسابقات با فاصله زمانی برگزار شود تا بازیکنان به لحاظ بدنی دچار مشکل نشوند. اما زمانی که مسابقات لیگ برتر یک هفته به تعویق افتاد و از آن طرف برنامه قرعه‌کشی تیم امید که با حریفان سرسختی هم گروه شدند بنابراین تصمیم بر این شد که دو روز زودتر به اردو بروند. از طرفی پلی آف لیگ قهرمانان آسیای تراکتور هم پیشرو بود، مجموعه همه این اتفاقات باعث شد تا علی رغم میل باطنی برنامه لیگ به این صورت اعلام شود.

 

انتهای پیام/