حسینی: آمار ثبت نام کنندگان در انتخابات مجلس قابل مقایسه با دوره قبل نیست
حسینی: آمار ثبت نام کنندگان در انتخابات مجلس قابل مقایسه با دوره قبل نیست
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: امسال با اطلاع رسانی خوبی که وزارت کشور انجام دادند، استقبال خوبی از سوی داوطلبان در زمان ثبت‌نام شد به گونه‌ای که آمار ثبت نام کنندگان قابل مقایسه با دوره قبل نیست.

به گزارش گروه سیاسی تیکنا، سید محمد حسینی صبح امروز در  حاشیه مراسم میثاق با ولایت و گرامیداشت حماسه ۹ دی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت در بحث انتخابات خود را مکلف می‌داند در چهار راهبرد مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت که در ابتدای سال جاری مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفت، عمل کند.

وی تصریح کرد: امسال با اطلاع رسانی خوبی که وزارت کشور انجام دادند، استقبال خوبی از سوی داوطلبان در زمان ثبت‌نام شد به گونه‌ای که آمار ثبت نام کنندگان قابل مقایسه با دوره قبل نیست که این مسئله شور و نشاط ایجاد می‌کند و باعث می‌شود افراد با اندیشه و با گرایش‌های مختلف سیاسی در انتخابات حضور پیدا کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر لزوم آشنایی مردم با اصل مشارکت در انتخابات گفت: باید در زمینه اهمیت مشارکت مردم در انتخابات به درستی از سوی رسانه‌ها اطلاع رسانی شود تا مردم به اهمیت اصل مشارکت پی ببرند.

حسینی گفت: تمام سعی مسوولان وزارت کشور این است که انتخابات در کمال امنیت و سلامت برگزار شود و شاهد انتخاباتی با شکوه باشیم.

وی با بیان اینکه هرچه مجلس قوی باشد کشور از پشتوانه قوی‌تری برخوردار خواهد بود، افزود: هر دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، رقابت نباید سوری باشد، بلکه باید رقابت انتخابات جدی باشد تا مردم با شناخت دقیق بهترین‌ها را راهی مجلس کنند.

معاون پارلمانی رئیس جهور اظهار کرد: با گذشت چهار دهه از انقلاب امروز مردم به خوبی با پیشیه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی آشنا هستند، مبلغان، رسانه‌ها، افراد دلسوز، صدا و سیما، فعالان سیاسی و فرهنگی برای به درستی اهمیت مشارکت را برای مردم تبیین کنند و به جامعه در شناخت گزینه بهتر و دلسوزتر یاری دهند.

حسینی گفت: در این دوره از انتخابات فرصت بسیار ارزشمندی برای نامزد هر حوزه انتخابیه فراهم شده که به راحتی بتواند از بسترهای ایجاد شده برای معرفی خود و اعلام برنامه‌ها استفاده کنند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری نشست با مسوولان استانی در حاشیه این سفر گفت: در این سفر نشستی را با استاندار در خصوص بررسی وضعیت مصوبات سفر و برنامه‌ها و اقدامات انجام شده و در دست اقدام برگزار و برای انجام دور دوم سفر استانی رئیس جمهور که منشا  خیر و برکت است، زمینه‌سازی خواهیم کرد.