حسگر ایرانی شناسایی سارقان تولید شد
حسگر ایرانی شناسایی سارقان تولید شد
مهندسان یک شرکت دانش‌بنیان موفق شدند حسگرهای کاملاً ایرانی شناسایی سارقان را تولید کنند.

به گزارش گروه فناوری پیشرفته تیکنا، رضا فاضلی مدیرعامل یک شرکت فناور مستقر در مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش، فناوری و فن‌بازار در گفت‌و‌گویی با اشاره به محصول «سنسور حرکتی» این شرکت اظهار کرد: این محصول یکی از چهار محصول شرکت بوده که وسیله‌ای الکترونیکی است و از حسگر برای تشخیص افراد یا اشیاء نزدیک استفاده می‌کند.

وی اضافه کرد: سنسور‌های حرکتی جزء مهمی از هر سیستم امنیتی هستند، هنگامی که یک سنسور، حرکت را تشخیص می‌دهد، هشداری را به سیستم امنیتی شما و در سیستم‌های جدیدتر، مستقیماً به تلفن همراه شما ارسال می‌کند.

تولیدکننده محصول «سنسور حرکتی» بیان کرد: حسگر‌های حرکتی معمولاً برای این موضوع استفاده می‌شود که تشخیص دهد چه زمانی یک مزاحم احتمالی نزدیک، داخل خانه یا محل کار شماست و در صورت ورود افراد به مناطق ممنوعه به شما هشدار می‌دهد؛ در خانه، این منطقه ممنوعه ممکن است زیرزمین یا پارکینگ شما باشد.

اصغر رضایی مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی هم در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش، فناوری و فن‌بازار در گفت‌و‌گویی با اشاره به محصول «سنسور حرکتی» اظهار کرد: این محصول توسط یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد دانشگاه طراحی شده و به مرحله تولید رسیده است.

وی اضافه کرد: با توجه به بازار خوبی که این شرکت فناور برای محصولات خود ایجاد کرده، در صورت حمایت جدی مسئولان می‌تواند در امر اشتغال‌آفرینی دانشجویان و درآمدزایی غیرشهریه‌ای نقش مؤثری ایفا کند.

انتهای پیام/