حذف من چرنوبیل فوتبالی بود
حذف من چرنوبیل فوتبالی بود
رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت:‌ حذف غیرقانونی من یک چرنوبیل فوتبالی بود،. برخی دنبال مخفی کردن و پنهان کاری بودند و امروز این فضا باز شده و دیگر هیچ جایی برای مخفی کاری وجود ندارد.

به گزارش گروه ورزش تیکنا، شهاب‌الدین عزیزی خادم پس از برگزاری نخستین جلسه شکایت خود از مسوولان وقت فدراسیون فوتبال تاکید کرد: حذف غیرقانونی من یک چرنوبیل فوتبالی بود،. برخی دنبال مخفی کردن و پنهان کاری بودند و امروز این فضا باز شده و دیگر هیچ جایی برای مخفی کاری وجود ندارد.

وی ادامه داد: امروز وقت دادرسی پروند ما فرا رسید، چراکه فدراسیون فوتبال را محلی برای شکایت ندیدیم. در یک سال گذشته به کمیته اخلاق بابت رفتار غیرقانونی اعضای هیئت رئیسه و روندی که در پیش گرفتند شکایت کردم اما جوابی نگرفتم. طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال که تایید فیفا را هم دارد و مطابق قوانین ساری و جاری کشور است به قوه قضائیه شکایت کردیم و امروز اولین جلسه دادگاه بود.

او تصریح کرد: در دوران مسئولیت خود روند خوبی را در پیش گرفته بودیم اما با یک جریان غیرقانونی، فوتبال را به شوک بردند و به قلب آن در آستانه جام‌جهانی حمله کردند. همان‌ افرادی که مدعی هستند با قرارداد ویرانگر ویلموتس ضربه سنگینی بر پیکره فوتبال و ورزش ایران وارد کردند. ده‌ها میلیارد بدهی این آقایان را دادیم و فوتبال را به اوج رساندیم،‌ شستا و مشکلات ملک فدراسیون فوتبال را به یاد بیاورید، این‌ها نشان می‌دهد در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته همین افراد با یک فضای پوشالی و خیالی فکر می‌کردند، می‌توانند هر کاری را انجام بدهند اما اینطور نیست.

عزیزی خادم یادآور شد: این همه توهین، دروغ و تخریب به چه دلیل بود؟ با کدام فدراسیون در دنیا اینچنین رفتار شد؟ اگر من مشکل دارم مراجع قضایی در کشور وجود دارد. از ریاست قوه قضاییه و دادستان کل کشور درخواست دارم با ورود خود فضا را برای افرادی که به دنبال توطئه چینی هستند ناامن کرده و برخورد لازم را داشته باشند.

او تاکید کرد: بدون هیچ سند و مدرکی جریان عزل موقت من رقم خورد. طبق قانون و در چارچوب اساسنامه می‌بایست در مجمع حضور پیدا می‌کردم. باید پاسخگو باشند. ادعا با واقعیت متفاوت است، امروز همان‌هایی که این کار را آغاز کردند در بن‌بست عدالت گرفتار می‌شوند. از قوه قضائیه استمداد می‌خواهیم و تاکید می‌کنم. من به فیفا شکایت نکردم، می‌توانستم این کار را انجام دهم اما من ایرانی هستم و به خاطر منافع ملی این کار را نکردم. من به عدالت در ایران اعتقاد دارم و به دنبال آن هستم تا در برابر پنهان کاری‌های صورت گرفته ایستادگی کنم تا حقیقیت برای همه مشخص شود.