جهانِ پس از هوش مصنوعی و بحران حذف مشاغل در ایستگاه آینده اینوتکس بررسی می شود
جهانِ پس از هوش مصنوعی و بحران حذف مشاغل در ایستگاه آینده اینوتکس بررسی می شود

به گزارش تیکنا، دگرگونی دنیا توسط هوش مصنوعی و حذف مشاغل فعلی از جمله موضوعاتی است که در این بخش از اینوتکس به آن پرداخته می شود. رویداد ۲ ‌روزه ایستگاه آینده که برای سومین سال متوالی در نمایشگاه اینوتکس برگزار می‌شود، با حضور حدود ۴۰ متخصص در حوزه‌های مختلف دانش و فناوری، پیامدهای اقتصادی، اجتماعی، […]

به گزارش تیکنا، دگرگونی دنیا توسط هوش مصنوعی و حذف مشاغل فعلی از جمله موضوعاتی است که در این بخش از اینوتکس به آن پرداخته می شود.

رویداد ۲ ‌روزه ایستگاه آینده که برای سومین سال متوالی در نمایشگاه اینوتکس برگزار می‌شود، با حضور حدود ۴۰ متخصص در حوزه‌های مختلف دانش و فناوری، پیامدهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی، آینده متأثر از فناوری‌های جدید را بررسی می کند.

گسترش فناوری‌های دیجیتال، بازسازى جهان فیزیکى با فناوری‌های نو، تغییرات فناورانه در بدن و ذهن انسان و اثرات فناورانه در یکپارچه شدن محیط‌ زیست، محورهایی است که در قالب سخنرانی و پنل توسط کارشناسان و آینده‌پژوهانی از ایران و جهان به آنها پرداخته خواهد شد. همچنین نمایش فیلم‌های مستند با موضوعات اشاره شده نیز در برنامه‌های این رویداد قرار دارد.

ایستگاه آینده امسال از دریچه دو عنوان اصلی هوش مصنوعی و زندگی دیجیتال به آینده نگاه کرده و از این طریق به دگرگونی شرکت ها و زندگی ها می پردازد. در روز اول با مرور فناوری هایی مانند بلاکچین و واقعیت افزوده به شکل گیری زندگی های مجازی پرداخته شده و گذری به اقتصاد این حوزه و قیاس میزان گردش مالی فضای مجازی و حقیقی پرداخته می شود. در روز دوم نیز به چالش هایی که هوش مصنوعی از طریق دگرگونی دنیا و حذف شغل های فعلی، از جمله برنامه نویسان ایجاد می کند، پرداخته می شود.

گفتنی است هر ساله بخشی از نمایشگاه اینوتکس در رویداد نکستیشن به ترسیم آینده و شرکت هایی که بر مبنای فناوری نوظهور شکل می گیرند، می پردازد. دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۲۳ از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت ماه در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.inotex.com مراجعه کنند.