جمع آوری ۶۰ معتاد متجاهر و فروشنده مواد مخدر در محله شوش
جمع آوری ۶۰ معتاد متجاهر و فروشنده مواد مخدر در محله شوش
شهردار منطقه ۱۵ از اجرای مانور ویژه در محله شوش خبر داد و گفت: طی روزهای گذشته، ۸ پلاک قرمز و خطر آفرین در این محله پلمب و حدود ۶۰ نفر از فروشندگان مواد مخدر و معتادان متجاهر در این مانور دستگیر شدند.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، محمد شیری افزود: با همراهی و مشارکت محمدحسین جعفری معاون دادستان تهران، سردار محمد گودرزی معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، سرهنگ علی قاسم پور رئیس پلیس پیشگیری پایتخت ، سرهنگ نادری سر کلانتر هفتم، سرهنگ بهرامی سر کلانتر ششم، سرهنگ باباپور رئیس پلیس مواد مخدر تهران، سرهنگ محمدپور جانشین یگان امداد پایتخت، سرهنگ گودرزی رئیس کلانتری ۱۵۹، سرهنگ دهقان رئیس پلیس مواد مخدر پایگاه هفتم و گودرزی شهردار ناحیه یک نسبت به پلمب ۸ پلاک قرمز و تخریب بناهای غیرمجاز این پلاک ها اقدام شد.

شهردار منطقه با اشاره به موقعیت جغرافیایی منطقه گفت: منطقه ۱۵ یکی از وسیع ترین مناطق سطح شهرتهران است که به لحاظ تمرکز اصنافی نظیر اوراقچی‌های محدوده شوش و صنوف وابسته به ضایعات، محل مناسبی جهت استقرار و بیتوته افراد کارتن خواب و معتادان متجاهر است. این مانور ویژه با هدف بهبود کیفیت زندگی شهروندان و درخواست‌های متعدد آنها اجرایی شد که قطعا در کاهش آسیب‌های احتمالی متاثر از وجود خانه‌های پلاک قرمز تاثیرگذار خواهد بود. 

وی با تاکید بر اینکه این اقدامات به طور مستمر و هفتگی در حال اجراست، به مالکان این خانه‌ها هم هشدار داد که برای تعیین تکلیف املاک خود مراجعه کنند؛ البته که ما در این خانه‌ها را  بسته و دیوارکشی و انشعابات آنها را قطع کردیم تا محل تجمع خلافکاران نشود.

محمد شیری در ادامه با تاکید بر همت منطقه بر حل معضل آسیب‌های اجتماعی افزود: هم چنین از ابتدای سال تعداد ۴۱ پلاک قرمز در محدوده ناحیه شناسایی شده بود که در مرحله اول تعداد ۱۳ پلاک آن اعمال قانون شد و اکنون طی این مانور ویژه ۸ پلاک دیگر پلمب شد. 

شهردار منطقه افزود: در راستای اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر، ۲۵ خانه دودی نیز با همکاری دستگاه قضایی و انتظامی در نواحی یک و دو مهر و موم شده است. 

وی با اشاره به اینکه این مانور با هدف بهبود کیفیت زندگی شهروندان و پیگیری درخواست‌های آنان اجرایی شده است، افزود: معضل خانه‌های پلاک قرمز در سطح محدوده به صورت جدی دنبال می‌شود.

سردار گودرزی معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه از ابتدای سال به همت شهردار منطقه اقدامات مستمری برای پاکسازی محدوده شوش از معتادان متجاهر آغاز شده و همچنان ادامه دارد، افزود: با همکاری دستگاه قضایی و شهرداری توانستیم مکان‌های پنهان را شناسایی و در همین راستا، طی روزهای گذشته ۸ پلاک قرمز را در این محله پلمب کرده‌ایم و مناطق شوش و اتابک دیگر مکان امنی برای معتادین، سوداگران و فروشندگان مواد مخدر نخواهد بود.