جشن تولد تأثیر به‌سزایی در سلامت روان سالمندان دارد
جشن تولد تأثیر به‌سزایی در سلامت روان سالمندان دارد
بررسی‌های محققان حاکی از آن است که برگزاری جشن تولد برای سالمندان تأثیر زیادی بر سلامت روان این افراد دارد.

به گزارش گروه فناوری پزشکی تیکنا،  به نظر می‌رسد برگزاری جشن‌های تولد با افزایش سن افراد شکل‌های مختلفی به خود می‌گیرند.  متأسفانه برخی وقتی صحبت از افراد مسن می‌شود ارزش برگزاری جشن تولد را برایشان نادیده می‌گیرند. اما حقیقت این است که جشن‌های تولد سالانه می‌تواند برای سالمندان بسیار خاص و معنادار باشد نه اینکه فقط در نقاط عطف سنی مانند سن ۹۰ سالگی برگزار شود.

اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید، آن را درست انجام دهید، بنابراین پیشنهاد می‌شود اگر می‌خواهید جشن تولد بگیرید، آن را شگفت‌انگیز برگزار کنید.

الزاما نیاز به پرداخت هزینه‌های آن چنانی نیست در این جشن‌ها مهم توجه به شرایط روحی و نیاز‌های فردی است که تولدش را جشن می‌گیرید.
این که عمیق درک کند فراموش نشده است و عزیزانش از گذر عمر او و در کنار هم بودن خوشحالند.

در این مطلب به چند مزیت برگزاری جشن تولد برای عزیزان شما اشاره شده است:

حذف تنهایی: قبل از هر چیز، گذراندن وقت با دیگران مبارزه با تنهایی می‌کند. این دلیل قطعاً هدیه‌ای است که برای سالمندان می‌تواند بسیار ارزشمند باشند.

صله رحم یا استحکام پیوند خانوادگی: جشن تولد زمان مناسبی برای دور هم جمع کردن اعضای خانواده و دلیلی مغتنم برای نزدیک شدن به آن‌ها است. همچنین می‌تواند پیوند‌های خانوادگی و احساس تعلق و عشق را تقویت کند.

بیان خاطرات و تجربیات: فرد مورد علاقه‌تان مطالب بسیاری برای گفتن و اشتراک‌گذاری دارد. اختصاص این فرصت به آن‌ها، برای انجام این کار می‌تواند برای آن‌ها و شما مفید باشد.

به جشن تولد عزیزانتان و برگزاری آن عادت نکنید و به خاطر داشته باشید برگزاری جشن تولد برای سالمندان احساس متفاوت و خوبی در شما و آن‌ها به جای خواهد گذاشت.

جشن تولد برای نشان دادن حس قدردانی یک فرد در زندگی ما است.

تنها توجه به این نکته مهم است که جشن تولد برای همه سنین عالی است، به شرطی که مناسب سن آن فرد برگزار شود.

وقتی صحبت از سالمندان به میان می‌آید، در اکثر مواقع آن‌ها علاقمند حضور و دور همی اعضای خانواده خود هستند.

انتهای پیام/