جاذبه های گردشگری منطقه ۵ در هفته تهران به شیوه هایی نوین معرفی خواهند شد
جاذبه های گردشگری منطقه ۵ در هفته تهران به شیوه هایی نوین معرفی خواهند شد
فرهند گفت: امسال به مناسبت هفته تهران با برنامه های متنوعی در خدمت شهروندان منطقه امید و زندگی خواهیم بود.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، محمدباقرفرهند مدیر روابط عمومی منطقه ۵، ضمن گرامیداشت هفته تهران در این خصوص خبرداد: امسال به مناسبت هفته تهران با برنامه های متنوعی در خدمت شهروندان منطقه امید و زندگی خواهیم بود  و به روش های مختلف، از فراهم کردن و تسهیل شرایط حضور شهروندان در مراکز گردشگری تا بهره مندی از تجهیزات و فن آوری های نوین، به معرفی جاذبه های گردشگری منطقه ۵ پایتخت پرداخته خواهد شد.

او ادامه داد: منطقه ۵ به دلیل موقعیت جغرافیایی و بافت تاریخی دارای جاذبه های تاریخی، طبیعی و مذهبی فراوانی است و برگزاری تورهای کن گردی ، بازدید از بوستان جوانمردان، گردشگری اقتصادی ، مال گردی و همچنین تورهای گردشگری ویژه ایثارگران و نخبگان بسیجی با اتوبوس های دو طبقه روباز از نمونه برنامه هایی است که به معرفی جاذبه های گردشگری منطقه به صورت فیزیکی می پردازد.

فرهند افزود: علاوه بر برنامه های فوق، رونمایی از سه پروژه “معرفی جاذبه های گردشگری منطقه ۵ به زبان انگلیسی” ، “معرفی جاذبه های گردشگری بصورت VR ” و “کتاب محله حصارک تهران” از اقدامات هفته تهران  در این منطقه خواهد بود.

مدیر روابط عمومی منطقه ۵ افزود: روستای کن از تاریخی ترین روستاهای پایتخت است که  شامل مراکز تفریحی ، مذهبی و باغات میوه چندصد ساله است و طی نشستی با حضور افراد خبره ” کن شناسی” و نخبگان عرصه گردشگری به معرفی بیشتر این روستا می پردازیم.

فرهند در خاتمه گفت: هماهنگی با رستوران های سطح منطقه و ارائه کارت های تخفیف و تجلیل از نخبگان گردشگری ، طراحی پوستر و تولید محتواهای مجازی از دیگر اقدامات مدیریت شهری این منطقه برای پاسداشت هفته تهران است.

لازم بذکر است هفته تهران هر ساله از ۱۴ مهر ماه شروع شده و تا ۲۰ مهر به مدت یک هفته ادامه دارد.