ثبت رکورد جدید شهروندان تهرانی در نظرسنجی من شهردارم ۲
ثبت رکورد جدید شهروندان تهرانی در نظرسنجی من شهردارم ۲
دبیر شورای راهبری دبیرخانه دائمی بودجه‌ریزی مشارکتی (طرح من شهردارم) با اشاره به تمدید شرکت در این طرح تا جمعه هشتم دی‌ماه گفت: خوشبختانه امسال شهروندان تهرانی ۳ برابر بیشتر از سال گذشته در نظرسنجی من شهردارم شرکت کرده و مناطق 1، ۶ و 16 نیز تاکنون بیشترین درصد مشارکت مردم را در طرح من شهردارم ثبت کرده‌اند.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، امیر شهرابی مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران و دبیر شورای راهبری دبیرخانه دائمی بودجه ریزی مشارکتی (طرح من شهردارم)، ضمن اعلام این خبر با تأکید بر تلاش برای تحقق فرایند مردمی‌سازی اداره شهر با اجرای طرح من شهردارم، اظهار داشت: رصدها نشان می دهد آمار بالغ بر ۳۵۰ هزارنفر مشارکت کننده سال گذشته، در چند روز ابتدایی اجرای دومین طرح «من شهردارم» به ثبت رسید و اکنون میزان شرکت شهروندان در این طرح از مرز یک میلیون گذشته است.

وی با اشاره به هدف‌گذاری شهرداری تهران برای جلب مشارکت ۱ میلیون شهروند تهرانی در دومین دوره طرح من شهردارم اضافه کرد: ما امسال قبل از آغاز طرح، میزان مشارکت مورد انتظار از مناطق را بر حسب تعداد جمعیت هر منطقه به تفکیک مشخص و به مناطق اعلام کردیم تا طبق این معیار بتوانند برنامه‌ریزی‌های لازم را برای پیشبرد کار، انجام دهند.

دبیر شورای راهبری دبیرخانه دائمی بودجه‌ریزی مشارکتی (طرح من شهردارم) اعلام کرد: تاکنون مناطق ۱۶، ۶ و ۱ بیشترین درصد مشارکت شهروندان تهرانی را در دومین دوره طرح من شهردارم به ثبت رسانده‌اند.

وی با بیان اینکه از بین مناطق ۲۲گانه تاکنون ۱۴ منطقه (شامل مناطق ۱، ۲، ۳، ۶، ۷، ۹، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۸، ۱۹، ۲۱ و ۲۲) خوشبختانه توانسته اند بیش از ۱۰۰درصد میزان مشارکت مورد انتظار را محقق کنند، تصریح کرد: این سطح از همکاری بین بخشی مناطق فعال، شایسته قدردانی است و با توجه به تمدید طرح، سایر مناطق و سازمان ها نیز فرصت دارند برای تشویق مردم به شرکت در این طرح نظرسنجی تلاش کنند.

شهرابی همچنین گفت: از شهروندان دعوت می‌کنم تا روز جمعه ۸ دی‌ماه آرای خود را در خصوص پروژه‌های محله سکونت خود به ثبت برسانند و با مشارکت در این طرح ضمن تلاش برای ارتقای کیفیت زندگی شهری در پایتخت، هوای شهر، منطقه ،محله، خانواده و همشهریان خود را داشته باشند.