تولید ۱۰۹ محصول جدید در مرکز رشد پارک فناوری پردیس در ۱۴۰۲
تولید ۱۰۹ محصول جدید در مرکز رشد پارک فناوری پردیس در ۱۴۰۲
رییس مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس از تولید ۱۰۹ محصول جدید در این مرکز در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش گروه زیست بوم فناوری و نوآوری تیکنا، محسن علی اکبریان، رییس مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس از تولید ۱۰۹ محصول جدید در این مرکز در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

وی گفت: در حال حاضر ۵۱ شرکت در این مرکز مشغول به فعالیت هستند. این شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف فناوری از جمله الکترونیک، هوش مصنوعی، تجیهزات پزشکی، قطعات مصرفی صنایع و.. فعالیت دارند که در سال ۱۴۰۲، بیش از ۱۰۹ محصول جدید در این شرکت‌ها تولید و به بازار عرضه شده است.

رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان افزود: عضویت در مرکز رشد پارک فناوری پردیس از طریق رویداد مسیر است که در سال ۱۴۰۲ سه فراخوان منتشر شد و در مجموع بیش از ۱۷۰ شرکت و استارتاپ تمایل خود را برای عضویت در این مرکز اعلام کردند.

علی اکبریان گفت: پس از برگزاری رویداد مسیر و آموزش استارتاپ ها و شرکت‌ها، تاکنون ۲۴ شرکت جدید به مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس اضافه شدند. البته فراخوان سوم، اسفند سال جاری منتشر شده و فرایند بررسی تیم‌ها و استارتاپ ها برای حضور در دوره مسیر ادامه دارد.

وی در خصوص خروج شرکت‌ها از این مرکز هم گفت: در سال جاری، ۱۹ شرکت با طی مراحل رشدیافتگی از این مرکز خارج شده و در پارک فناوری پردیس یا مناطق دیگر به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

علی اکبریان از برگزاری نشست سراسری مدیران مراکز رشد کشور در پارک فناوری پردیس خبر داد و افزود: در این نشست دو روزه، دستاوردهای مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس به اشتراک گذاشته شد. همچنین هم اندیشی مدیران مراکز رشد با هدف رشد و توسعه فناوری از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

گفتنی است، مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده و طی این مدت نرخ خروج موفق از مرکز ۴۸ درصد بوده که بالاتر از متوسط آمارهای جهانی است.