تمهیدات سازمان انرژی اتمی برای پیشگیری از سرمازدگی پسته
تمهیدات سازمان انرژی اتمی برای پیشگیری از سرمازدگی پسته
حسینی با اشاره به تمهیدات سازمان انرژی اتمی برای پیشگیری از سرمازدگی پسته گفت: دو تحقیق و پژوهش مهم افلاتوکسین و کاهش پسیل پسته در حال انجام است.

به گزارش گروه فناوری کشاورزی تیکنا،  سید محمد حسینی، معاون رئیس جمهور با اشاره به تمهیدات سازمان انرژی اتمی برای پیشگیری از سرمازدگی پسته گفت: دو تحقیق و پژوهش مهم افلاتوکسین و کاهش پسیل پسته در حال انجام است.

وی در جلسه شورای اداری رفسنجان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: خوشبختانه خیلی از مشکلات مردم در این سفر‌ها حل شده و نتیجه خوبی به دست آمده است.

حسینی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر افزود: شهدا فداکاری‌ها و حماسه‌های زیادی آفریدند و همه ما مدیون رشادت‌های آن‌ها هستیم؛ لذا باید با روحیه جهادی و کسب رضایتمندی پروردگار و بندگانش کار و به مردم خدمت کنیم.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم سرمایه اجتماعی افزایش یابد، راه آن عمل کردن است و البته در کنار این عملکرد هم تبیین است تا مشخص شود که مسئولان و نهاد‌ها چه خدماتی و اقداماتی انجام دادند و مردم دلگرم شوند.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: دولت رییسی، دولت میدانی است و تا کنون با سفر در ۲۱۰ شهرستان از نزدیک با مشکلات آن‌ها آشنا شدیم و نسبت به رفع آن‌ها اقدام کردیم اینطور نیست که کابینه دولت پشت میز در تهران بنشینند و از سراسر کشور بی خبر باشند.

وی بیان کرد: در آغاز دولت سیزدهم با کسری بودجه مواجه بودیم؛ اما با توکل و امید کار‌ها در حال انجام است و در سفر‌های انجام شده در سراسر کشور، مصوباتی ایجاد شد که با اهتمام جدی در حال انجام است.

معاون رئیس جمهور گفت: تحولاتی که پارسال در سیاست خارجی به وجود آمد، نشان می‌دهد که آن‌ها می‌خواستند ما را منزوی کنند و دنبال انزوابخشی ایران و اجماع سازی در سطح کشور بودند و همه آمدند از معاندین حمایت کردند و دنبال بی ثبات سازی در کشور بودند که خوشبختانه از این بحران عبور کردیم.

وی افزود: این‌ها هزینه دارد و وقت مسئولین را می‌گیرد و الان دنیا فهمیده که با این کار‌ها نمی‌تواند خدشه‌ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد کند و باید بفهمد که جمهوری اسلامی درختی تنومند است که با این باد‌ها دچار آسیب نمی‌شود.

حسینی با بیان اینکه پسته یکی از اقلام مهم و استراتژیک است که مردم رفسنجان آن را تولید و روانه بازار می‌کنند، تصریح کرد: اینکه امسال تمهیداتی برای پیشگیری از سرمازدگی انجام شد و اینکه سازمان انرژی اتمی پا به عرصه گذاشته و در حوزه پسته با استفاده از بنیه علمی اش دو تحقیق و پژوهش مهم (افلاتوکسین و کاهش پسیل پسته) را در حال انجام دارد نشان می‌دهد که در مواقع ضروری مسئولان پای کار هستند؛ بنابراین اگر ظرفیت‌های کشور را به کار گیریم و بازاریابی جهانی پسته را انجام دهیم و پسته ایران در دنیا بیش از پیش شناسانده شود بهتر می‌توان نتیجه گرفت.

وی اظهار کرد: آب یکی از مسایل مهم دنیا است و دولت از روز اول دغدغه این را داشت که از خلیج فارس به مناطق مختلف آبرسانی انجام دهد؛ لذا آب رسانی به بروات و بم انجام شده و به کرمان هم در حال انجام است و این انتقال آب از خلیج فارس مشکلی ندارد و بسیاری از کشور‌های حاشیه خلیج فارس هم در رونق کشاورزی خود از این آب استفاده می‌کنند.

حسینی در ادامه به موضوع صنعت مس هم پرداخت و افزود: مس اگر باید مسئولیت‌های اجتماعی خود را انجام دهد باید ارائه دهد؛ لذا در دوره مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع مس ایران (رستمی) پیگیری‌ها در بحث‌های مختلف جاده سازی، مدرسه سازی، ورزش و … انجام می‌شد که با تغییر مدیریتی این روند انجام مسئولیت‌ها باید از سوی مدیریت جدید (خرم شاد) انجام شود.

وی تصریح کرد: باشگاه خوبی در رفسنجان احداث شده که باید رسماً افتتاح شود و یکی از نیاز‌های کشور است، تأکید رییس جمهور هم این است که معادن و صنایع باید آثار و برکاتی پیرامون خود داشته باشد و ما هم پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

معاون رئیس جمهور مهارت آموزی جوانان را مورد تأکید قرار داد و افزود: وجود ده هزار بیکار در رفسنجان را می‌توان با این مهارت‌ها به کار گمارد و انتظار داریم در مدارس و دانشگاه‌ها مهارت آموزی‌ها ارائه شود.

وی با بیان اینکه ما ۳۶ هزار دانش آموز شهید در کشور داریم تصریح کرد: معلم و استاد اگر درست عمل کنند دانش آموز و دانشجو می‌توانند نبوغ خود را نمایان کنند و کمک حال جامعه شوند.

حسینی با اعلام اینکه بحث مهاجرت اتباع در سطح کشور مطرح است، بیان کرد: متاسفانه هنوز در مجلس شورای اسلامی ساماندهی آن‌ها نهایی نشده و آن‌ها در اصفهان و دیگر نقاط کشور حضور دارند که باید در سطح کشور ساماندهی شوند.

وی گفت: این دولت، دولت عملگرا و واقعگرا است، از این جهت انتظار می‌رود که روحیه جهادی در همه مدیران و کارکنان کشور وجود داشته باشد باید هم مشکلات عام المنفعه و هم مشکلات اشخاص حل شود.