تعداد کاربران «رادار گیم» به ۱۴ میلیون نفر رسید
تعداد کاربران «رادار گیم» به ۱۴ میلیون نفر رسید
زارع پور گفت: بیش از ۱۴ میلیون نفر در حال استفاده از سرویس «رادار گیم» هستند که اکثر آنها از این سرویس رضایت دارند.

به گزارش گروه فناوری اطلاعات تیکنا، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار داشت: بیش از ۱۴ میلیون نفر در حال استفاده از سرویس «رادار گیم» هستند و عموما نیز از این سرویس رضایت دارند.

وی افزود: در این سامانه هم محتوای بازی‌های پرمخاطب مورد تایید نهادهای فرهنگی را در داخل کشور میزبانی می‌کنیم، هم ابزاری را طراحی کردیم که میزان تاخیر بازی را به مراتب تا ۳۰ درصد کاهش بدهند که تجربه کاربری‌شان بهبود پیدا کند.

زارع‌پور تصریح کرد: این مسیر را برای اقشار مختلف دنبال می‌کنیم. در گذشته نیز سامانه‌های دیگری برای مقابله با تحریم به ویژه ابزارهایی برای سایت‌های مورد نیاز متخصصان کشور راه‌اندازی شد و امید است روز به روز تجربه عمومی کاربران بهتر شود.

گفتنی است، یکی از اقشاری که به اینترنت با کیفیت و با تاخیر (Ping)پایین نیاز دارند گیمرها هستند.

یکسالی است که وزارت ارتباطات با کمک بخش خصوصی با ارائه خدمتی ویژه برای گیمرها (Radar.game) تلاش کردند هم تجربه کاربری آن‌ها را بهبود بدهند و هم مشکل بازی‌های تحریمی را حل کنند.

به واسطه «رادار گیم»، گیمرها می‌توانند پینگ یا تاخیر اتصال به سرور بازی‌های مختلف را تست کنند تا ببینند کدام اپراتور کیفیت بهتری را برای اتصال در اختیار دارد.

کاربرد دیگر رادارگیم این است که شبکه توزیع محتوا را داخلی کرده با گیمرها بتوانند با سرعت بیشتری این بازی‌ها را دریافت و به روز رسانی کنند تا نمایش دادن بازی‌ها زمان طولانی را از آن‌ها نگیرد.

از زمان راه‌اندازی این خدمت زمان تاخیر بازی‌ها ۵۰ میلی‌ثانیه کاهش یافته و قرار است از این نیز کمتر شود. تا کنون بیش از ۱۰۰ بازی رایانه‌ای داخلی و خارجی در این سرویس در دسترس هستند که هر روز به تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد.

کاربران اگر بازی درخواستی داشته باشند می‌توانند آن را در سامانه ثبت کنند تا به لیست اضافه شود. با کمک این سرویس، دسترسی به بازی‌های تحریم شده برای کاربران ایرانی نیازی به استفاده از فیلترشکن نیست.

در سال ۱۴۰۰ بازیکن‌های حرفه‌ای حدود ۴۵۶ میلیارد تومان برای بازی کردن هزینه کردند اما در «رادار گیم» هزینه بازی‌ها رایگان است.

ایرنا