تصویب لایحه حفظ حریم خصوصی پلتفرم‌های بومی در سال جاری
تصویب لایحه حفظ حریم خصوصی پلتفرم‌های بومی در سال جاری
رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: اینکه حفاظت از حقوق و حریم خصوصی افراد و پلتفرم‌ها در سکو‌های دیجیتال چگونه انجام گیرد از مواردی است که به شکل لایحه در دولت در حال بررسی است تا تایید شود. پس از تایید هم به مجلس شورای اسلامی می‌رسد.

به گزارش خبرنگار گروه فناوری اطلاعات تیکنا، محمد خوانساری، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره موضوع قانون‌گذاری پلتفرم‌های ایرانی، گفت: موضوع قانون‌گذاری روی پلتفرم‌های بومی اهمیت بسیار بالایی دارد. این مبحث با توجه به حیاتی بودن آن در حال بررسی و جلو بردن است. مهم‌ترین اقدامی که دراین حوزه داشته‌ایم ایجاد یک کمیته پلتفرم‌ ذیل کمیته اقتصاد دیجیتال هئیت دولت بوده است. در این کمیته موضوعات مربوط به مشکلات و مسائل مروبط به قانون‌گذاری‌ها دنبال می‌شود، از طرفی هم مرکز ملی فضای مجازی این موضوع را پیگیری می‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اینکه حفاظت از حقوق و حریم خصوصی افراد و پلتفرم‌ها در سکو‌های دیجیتال چگونه انجام گیرد از مواردی است که به شکل لایحه در دولت در حال بررسی است تا تایید شود. پس از تایید هم به مجلس شورای اسلامی می‌رسد. امید داریم در مجلس شورای اسلامی به نتیجه برسد و تا سال جاری تصویب و تبدیل به قانون شود. وقتی قانون شود به حق و حقوق‌ها با نظم بیشتری رسیدگی می‌شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره موضوع قطعی برخی پلتفرم‌های بومی، اظهار کرد: قطعی در همه پلتفرم‌های دنیا طبیعی است، یک امر اجتناب ناپذیر نیست. تلاش بر این است که قطعی نداشته باشند. در حوزه‌های مختلف پشتیبانی زیرساختی از نظر ارتباطات وجود دارد، ولی ممکن است در حین کار گاهی مسائل و مشکلاتی پیش بیاید  که می‌تواند طبیعی باشد. سعی بر این است که با ایجاد مکانیسم‌های ایجاد افزونگی بر سرورها، امکانات مورد نیاز، خطوط ارتباطی و مراحل مختلف با روش‌هایی که از نظر فناورانه وجود دارد پیشگیری‌های لازم انجام شود تا مشکلات قطعی به وجود نیاید.

منبع: آنا

انتهای پیام/