تصویب آیین‌نامه تسهیل کسب شایستگی‌های نوآوری
تصویب آیین‌نامه تسهیل کسب شایستگی‌های نوآوری
سخنگوی دولت گفت: آیین‌نامه تسهیل کسب شایستگی‌های نوآوری و کارآفرینی در کشور بود که باهدف حمایت از کارآفرینان و نوآوران کشور به پیشنهاد شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای کشور، تصویب شد

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا؛ علی بهادری جهرمی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران ضمن تشریح مصوبات هیئت دولت، گفت: امروز با پیشنهاد وزیر صمت تعدادی از خودروهای برقی که قبلاً نیز رونمایی شده‌ بودند، مجدداً در حیاط دولت به نمایش درآمدند. دلیل این نمایش مربوط به طرحی بود که وزارت صمت با همکاری بخش‌های مختلف از جمله شهرداری تهران در دستور کار دارد که در جهت کاهش آلایندگی‌های موجود در کلان‌شهرها و اصلاح الگوی مصرف در دستور کار دارند.

وی افزود: مرحله اول این طرح در شهر تهران پیاده‌سازی و اجرایش آغاز شده است تا بتوانیم به‌ویژه در حوزه حمل‌ونقل عمومی، تاکسی‌ها را به سمت جایگزینی با خودروهای برقی هدایت کنیم‌. این طرح با برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و میان‌مدت در حال پیگیری است تا در فاصله زمانی کوتاه بتوان مدیریتی برای کاهش آلایندگی‌های کلان‌شهرها داشت.

سخنگوی دولت با اشاره به گزارش‌های ارائه‌شده مسئولان در جلسه امروز هیئت وزیران، گفت: وزیر خارجه و معاون اقتصادی این وزارتخانه در جلسه هیئت دولت حاضر شدند و گزارشی از پیشرفت‌ هماهنگی‌ها و همکاری‌های اقتصادی ایران با سایر کشورها ارائه کردند.

بهادری جهرمی تاکید کرد: تشکیل جلسات کمیسیون‌های اقتصادی مشترک دولت ما با سایر دولت‌ها به تفکیک وزارتخانه‌ها، پیشرفت مصوبات و توافق‌هایی که بین ایران با سایر کشورها در سفرهای خارجی رئیس‌جمهوری انجام شده، از جمله بخش‌های دیگر گزارش ارائه‌شده بود.

وی اضافه کرد: قرار شد این گزارش به صورت منظم و احتمالاً فصلی در جلسه هیئت دولت ارائه شود تا با راهبری جدی‌تر و منظم‌تری جلو برود. معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهوری هم متولی نظارت بر پیشرفت این حوزه است.

دبیر هیئت دولت اعلام کرد: هیئت دولت با مستثنی‌شدن «خادمان و کارکنان بقاع متبرکه، حسینیه‌ها، تکایا، مدارس علوم دینی و موقوفات» از بخشی از مواد قانون کار موافقت کرد و تسهیلاتی به این منظور برای آنان در نظر گرفته شد تا به مدت پنج‌سال از برخی تکالیف قانونی معاف شوند. از خادم حرم شاهچراغ هم قدردانی می‌کنم که ازخودگذشتگی، شجاعت و مردانگی نشان داد.

بهادری جهرمی با بیان اینکه در جلسه امروز هیئت دولت هم استاندار سیستان و بلوچستان حاضر بود و گزارشی از فعالیت‌های دستگاه‌های مختلف اجرایی در حوزه‌های عملکردی در این استان به‌ویژه در مسئله آبرسانی، اشتغال و مسائل دیگر اقتصادی را ارائه کرد، گفت: تصمیم‌گیری‌هایی هم انجام شد تا بخشی از اختیارات هیئت دولت و رئیس‌جمهور به استاندار سیستان و بلوچستان تفویض شود که امکان تصمیم‌گیری و نقش‌آفرینی سریعتر و موثرتری برای خدمت‌رسانی به مردم عزیز این منطقه انجام شود.

وی افزود: در جلسه امروز تصویب آیین‌نامه واردات انواع خودروهای کِشنده، کامیون، اتوبوس و مینی‌بوس و حوزه حمل‌ونقل عمومی که عمر کمتر از پنج‌سال دارند، انجام شد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه این طرح با تأمین منابع از سوی بانک مرکزی و با هدایت وزارتخانه‌های صمت و راه انجام شد تا شاهد واردات خودروهای این حوزه به کشور باشیم، اظهار کرد: آیین‌نامه واردات خودروهای سواری هم در دستور بررسی کمیسیون‌های داخلی دولت است که پس از این در دستور کار قرار می‌گیرد.

بهادری جهرمی گفت: مصوبه دیگر هیئت دولت، آیین‌نامه تسهیل کسب شایستگی‌های نوآوری و کارآفرینی در کشور بود که باهدف حمایت از کارآفرینان و نوآوران کشور به پیشنهاد شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای کشور، تصویب شد.

انتهای پیام/