تصاویر ماهواره‌ای از ۲ نفتکش توقیف‌ شده در ایران را منتشر کرد
تصاویر ماهواره‌ای از ۲ نفتکش توقیف‌ شده در ایران را منتشر کرد

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس تصاویر ماهواره‌ای از ۲ نفتکش «نیووی» و «ادونتج سوئیت» که اخیرا توسط نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه در آبهای جنوبی توقیف شده‌اند، منتشر کرده است. آسوشیتدپرس مدعی شده این ۲ نفتکش در جنوب بندرعباس لنگر انداخته‌اند. هفتم اردیبهشت ماه، بر اثر تصادم یک فروند […]

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس تصاویر ماهواره‌ای از ۲ نفتکش «نیووی» و «ادونتج سوئیت» که اخیرا توسط نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه در آبهای جنوبی توقیف شده‌اند، منتشر کرده است.

آسوشیتدپرس مدعی شده این ۲ نفتکش در جنوب بندرعباس لنگر انداخته‌اند.

هفتم اردیبهشت ماه، بر اثر تصادم یک فروند کشتی متخلف با نام ADVANTAGE SWEET با یک شناور ایرانی در آب‌های خلیج فارس که منجر به مفقود شدن دو نفر و زخمی شدن چند تن دیگر از خدمه این شناور شد، این کشتی بر خلاف مقررات بین‌المللی مبنی بر کمک به شناور و مصدومان، اقدام به فرار از خلیج فارس کرد که بلافاصله پس از درخواست از سوی مرکز تجسس و نجات دریایی (MRCC)، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب مرکز بین‌المللی امنیت دریایی مستقر در چابهار اقدام به رهگیری، شناسایی و توقیف کشتی ناشناس در دریای عمان کرد.

در این عملیات ناوشکن بایندر نیروی دریایی ارتش با حکم قضایی، کشتی متخلف را که با پرچم جزایر مارشال در حال فرار بود توقیف و به آب‌های ساحلی جمهوری اسلامی ایران هدایت کرد.

همچنین، ۱۳ اردیبهشت ماه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نفتکش خارجی متخلف را در آبهای تنگه هرمز توقیف کرد.

بنا بر اعلام قوه قضائیه (دادستان تهران)، این کشتی با نام «نیووی»، در پی شکایت شاکی و دستور مقام قضایی توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است.

انتهای پیام/