تزریق ۶۱۰ مگاوات برق به شبکه سراسری به وسیله مجتمع گاز پارس جنوبی
تزریق ۶۱۰ مگاوات برق به شبکه سراسری به وسیله مجتمع گاز پارس جنوبی
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از تولید 610 مگاوات برق برای تزریق به شبکه برق سراسری به وسیله این مجتمع خبر داد.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، احمد باهوش، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار کرد: این مجتمع در ۴ ماه نخست امسال با هدف یاری رساندن به تامین برق مورد نیاز جامعه پیرامونی، ۶۱۰ مگاوات برق به شبکه سراسری تزریق کرد.

نیروگاه برق بعثت مجتمع گاز پارس جنوبی توانسته است از ابتدای امسال با انجام تعمیرات اساسی و اقدام‌های نوآورانه و شاخص بازویی توانا برای کمک به تامین شبکه برق سراسری باشد، در فصل تابستان نیز برای رفاه و آسایش هموطنان و جامعه پیرامونی، به مدیریت شبکه برق سراسری کمک کرده است.

وی افزود: در این بازه زمانی با تکیه بر توان و دانش متخصصان و کارکنان نیروگاه بعثت و استفاده از قطعات و تجهیزات راهبردی سازندگان داخلی، ۶۱۰ مگاوات برق به شبکه‌ سراسری تزریق شده است و این حجم برق ارسالی در ماههای پیش رو تداوم و افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی ادامه داد: در ۴ ماه نخست امسال بیش از ۲ میلیون و ۱۰۸ هزار مگاوات برق در نیروگاه برق بعثت مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شد که نقش مهمی در تولید پایدار گاز در پالایشگاه‌های سیزده‌گانه پارس جنوبی ایفا کرد.

باهوش گفت: آمادگی ۱۰۰ درصدی نیروگاه، پست‌ها و خطوط برق مجتمع گاز پارس جنوبی یکی از مهم‌ترین طرح‌ها و دستاوردهای این مجموعه همسو با تولید پایدار گاز در ماه‌های سرد سال ۱۴۰۲ است.

انتهای پیام/