ترافیک تهران ۲۰ درصد افزایش یافت
ترافیک تهران ۲۰ درصد افزایش یافت
سومین روز مهر ماه با افزایش 20 درصدی ترافیک شهر تهران همراه بوده و می‌طلبد تا مسئولان حمل و نقل پایتخت برای ادامه سال تحصیلی جدید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، جلسه ستاد استقبال از مهر به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲ صبح امروز با حضور علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران، محسن هرمزی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، حسین نظری؛ معاون خدمات شهری شهرداری تهران، نمایندگان و مدیران دستگاه‌های مختلف در مرکز کنترل ترافیک تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه برخی از شهرداران مناطق از جمله سید مهدی صباغ؛ شهردار منطقه یک، احساس شریفی؛ شهردار منطقه ۵، اخ‌الصنایع ؛ شهردار منطقه ۱۰ گزارشی را از وضعیت ترافیک ارائه کردند.

مهدی گلشنی؛ مدیرکل حمل‌ونقل عمومی شهرداری تهران در ابتدای جلسه اظهار کرد: در پنج کارگروه ویژه جلسات اصلی را تشکیل دادیم؛ شناورسازی ساعات مدارس و بار و کالا و … از جمله موضوعات این نشست‌ها بود. رایگان شدن حمل و نقل عمومی در مهرماه برای محصلین، تخفیف ۳۰ درصدی برای تمام شهروندان در اپلیکیشن شهرزاد، بهسازی ۵۰ ایستگاه خطوط ویژه، اورهال ۴۳۰ دستگاه اتوبوس و… از جمله اقدامات محسوب می‌شود.

مهدی علیزاده؛ مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی نیز این جلسه گفت: از روز شنبه بیش از ۲ هزار دستگاه اتوبوس برای اول مهر شاغل جاری داشتیم. همچنین روز اول مهرماه اولین متروباس بعد از حدود ۵ سال به صورت آزمایشی تست‌گرم خود را آغاز کرد امروز هم دومین دستگاه در خط خاوران ـ آزادی تست گرم خود را آغاز می‌کند.

علوی‌زاده؛ معاون سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی در این جلسه گفت: امسال بحث سرویس مدارس استثنایی مرتفع شد و دانش‌آموزان این مدارس به صورت رایگان از سرویس استفاده می‌کنند.

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور؛ جانشین پلیس راهور تهران بزرگ گفت: امروز به نسبت شنبه ۲۰ درصد ترافیک صبحگاهی بیشتر شده است. ۳۰۰ مدرسه مهم در معابر اصلی قرار دارند و پلیس راهور این مناطق را پوشش ترافیکی می‌دهد.

وی تصریح کرد: در ۱۶۶ گلوگاه پلیس راهور حضور دارند تا مشکلات را بر طرف کنند تا ترافیک مضاعف نشود. همچنین  ۵۱۹۵ اقدام در حوزه مهندسی ترافیک انجام گرفته است.

محسن هرمزی؛ سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در جلسه استاد استقبال از مهر اظهار کرد: در ستاد استقبال از مهر ۵ کارگروه ویژه داشتیم؛ این ۵ کارگروه در قالب ستاد استقبال از مهر برگزار شد و فضای خوبی را در شروع مهرماه چه در بحث سخت افزاری مانند نوسازی ناوگان رقم زد.

وی با بیان اینکه امروز قریب بر ۲ هزار دستگاه اتوبوس در خطوط شاغل جاری هستند، افزود: در مترو نیز ۶ رام قطار به ناوگان ما اضافه شده است. قریب به ۱۹۰ دستگاه ون نیز در طرح شاتل سرویس به شهر اضافه شده است. ضمن اینکه استفاده از خدمات حمل و نقلی برای محصلین در مهرماه رایگان است.

سیدجعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران نیز در این جلسه گفت: امروز نشانی از تلاش همکاران ما در تمام نهادهایی است که برای شروع مهرماه تلاش کردند.

وی با قدردانی از تمام تلاش‌های صورت‌گرفته، اضافه کرد: البته لجستیک یک بخش عمده از کار ماست؛ همه اینها الزاما برای مدیریت ترافیک مورد نیاز است اما به موازات این تلاش‌ها مدیریت دستگاه‌ها و نیروی انسانی هم موضوع بسیار مهمی است.

این عضو  شورای شهر تهران از همه دستگاه‌ها تقاضا کرد با مدیریت نیروی انسانی، به تردد روان معابر پایتخت و مدیریت عبور و مرور کمک کنند.

انتهای پیام/