تخلیه و بارگیری ۴۰ هزار تن کالا در بندر دیر
تخلیه و بارگیری ۴۰ هزار تن کالا در بندر دیر
رئیس اداره بندر و دریانوردی دیر گفت: حدود 40 هزار تن کالا در شهریور سال جاری در بندر دیر تخلیه و بارگیری شده است و این آمار حاکی از افزایش 3 درصدی میزان بارگیری در این بندر است.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، راحله پورمحمد با بیان اینکه در نیمه نخست امسال در مجموع ۲۰۲ هزار و ۱۰۹ تُن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر دیر تخلیه و بارگیری شده است اظهار داشت: عمده محصولات تخلیه و بارگیری شده در بندر دیر مربوط به کالا‌های غیرنفتی و مقصد بیشترین صادرات این بندر نیز همچنان کشور قطر است.

رئیس اداره بندر و دریانوردی دیر با بیان اینکه در شهریور ماه امسال نزدیک به ۴۰ هزار تن کالا در بندر دیر تخلیه و بارگیری شد گفت: این میزان تخلیه و بارگیری کالا در مقایسه با شهریورماه سال گذشته ۳ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: میزان ترانزیت این بندر نیز در شهریورماه ۷۳۲ تن گزارش شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی نشان می‌دهد.

پورمحمد در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: پروژه احداث چهار پست اسکله رمپ در بندر دیر اکنون ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سرعت احداث آن اکنون مطلوب ارزیابی شده است.

وی افزود: از این چهار پست اکنون یک پست در مرحله بلوک چینی و سه پست دیگر در مرحله لایروبی قرار دارد و پیش بینی شده این پروژه در سال جدید به بهره برداری برسد که می‌تواند نقش قابل توجهی برای رونق بندر دیر ایفا کند.

انتهای پیام/