تجمیع همه خدمات مالی و خدماتی در کارت هوشمند ملی
تجمیع همه خدمات مالی و خدماتی در کارت هوشمند ملی
رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: تجمیع تمامی خدمات مالی و خدماتی در برنامه هفتم توسعه به تصویب رسیده است، شروع این‌ کار با بانک ملی انجام و تا سه ماه دیگر عملیاتی خواهد شد.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، هاشم کارگر در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با بانک ملی با بیان اینکه ثبت احوال و بانک ملی از قدیمی ترین دستگاه‌های کشور هستند گفت: تجمیع تمامی خدمات مالی و خدماتی در برنامه هفتم توسعه به تصویب رسیده است، شروع این‌ کار با بانک ملی انجام و تا سه ماه دیگر عملیاتی خواهد شد.

وی ادامه داد: سازمان ثبت احوال به عنوان دستگاه هویت بخش به آحاد جامعه در زمان های گوناگون خدماتی را ارائه داده و این سازمان در انتخابات یکی از دستگاهای اصلی است. این ۲ دستگاه بیشترین ارتباط را مردم دارند و پیوند سازمان ثبت احوال و بانک ملی منجر به ارائه خدمات بهتر و بهینه می‌شود.

کارگر گفت: در بستر تفاهم‌نامه قرار بر گسترش خدمات و ارتقای آنها است و سازمان ثبت احوال به دنبال ارتقای زیر ساخت‌های خود است و به دنبال این هستیم تا به کمک دستگاه‌های مختلف خدمات ارزشمندتر و بهتری را به مردم ارائه دهیم.

رئیس سازمان ثبت احوال با بیان اینکه پیاده‌سازی قابلیت های هوشمند کارت ملی از جمله برنامه های سازمان ثبت احوال است، گفت: شروع این‌کار با بانک ملی دست تا علاوه بر پیاده سازی قابلیت های کارت ملی هزینه های بانک ملی را نیز کاهش دهیم تا مردم با استفاده از کارت ملی خدمات بانکی خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: تجمیع همه خدمات مالی و خدماتی در برنامه هفتم توسعه به تصویب رسیده است همچنین بهره مندی از توانمندی های موجود در بانک برای تولید مدارک هویتی نیز از جمله سایر بندهای تفاهم نامه است.

کارگر اظهار کرد: به دنبال ایجاد سامانه هویت دیجیتال هستیم که این کار به کمک بانک ملی انجام خواهد شد و امیدواریم به سمتی برویم که همه خدمات الکترونیکی شود.

چاپ کارت ملی هوشمند توسط بانک ملی

همچنین در ادامه ابوالفضل نجارزاده مدیرعامل بانک ملی هم با بیان اینکه بسیاری از موضوعاتی که درگیر آن بوده‌ایم به کمک این تفاهم نامه برطرف می‌شود، گفت: برای ارائه خدمات بهتر نظام بانکی به کشور این تفاهم نامه به امضا می رسد.

وی ادامه داد: بانک ملی با ۵۲ میلیون مشتری تمام تلاش خود را بر ارائه خدمات بهتر گذاشته است و در بستر تفاهم نامه با سازمان ثبت احوال می‌توان خدمات بهتری را با مشتریان ارائه داد و شفاف تر خدمات بانکی را توسعه داد.

نجارزاده اظهار کرد: به کمک اطلاعات سازمان ثبت احوال می‌توانیم مشتریان خود را شفاف تر بشناسیم و احراز هویت را انجام دهیم.

رئیس بانک ملی با بیان اینکه ارائه کارت ملی هوشمند از جمله چالش‌های کشور بوده است، گفت: این امکان در بانک ملی وجود دارد که بتوانیم کارت ملی هوشمند را صادر کنیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم با سازمان ثبت احوال هم افزایی و مشارکت در پروژه‌های هویتی داشته باشیم، گفت: امیدواریم بتوانیم در پروژه‌های سازمان ثبت احوال همکاری داشته باشیم و منجر به رضایت عمومی شویم.