تجارت روسیه با ایران ۲۰ درصد افزایش یافته است
تجارت روسیه با ایران ۲۰ درصد افزایش یافته است

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، روابط ایران و روسیه در سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشته است. علاوه بر منافع مشترک، دو کشور با تهدیدهای مشترک زیادی نیز مواجه هستند. سرگئی کاتیرین، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع روسیه گفت: تجارت دوجانبه میان روسیه و ایران در سال ۲۰۲۲ با ۲۰ درصد […]

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، روابط ایران و روسیه در سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشته است. علاوه بر منافع مشترک، دو کشور با تهدیدهای مشترک زیادی نیز مواجه هستند.

سرگئی کاتیرین، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع روسیه گفت: تجارت دوجانبه میان روسیه و ایران در سال ۲۰۲۲ با ۲۰ درصد افزایش به ۴.۹ میلیارد دلار رسید. انتظار داریم که در سال‌های آینده این تجارت به ۴۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

وی تاکید کرد: شرکت‌های روسیه علاقه زیادی برای ورود به ایران دارند. ایران یک پل ارتباطی برای تجارت با خاورمیانه، جنوب و جنوب شرق آسیا است. ایران تجربه منحصربه‌فردی از سال‌ها فعالیت در میان تحریم‌های غرب دارد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع روسیه ادامه داد: در حال حاضر شرایط لازم برای تقویت همکاری‌ها با ایران تقریباً در همه زمینه‌ها، از کشاورزی گرفته تا فناوری‌های پیشرفته، انرژی، مهندسی، نساجی و گردشگری وجود دارد. سرمایه گذاری متقابل، همکاری در مناطق ویژه اقتصادی ظرفیت بالایی دارد.

انتهای پیام/