تاسیس سازمان گردشگری شهر تهران در سال آینده
تاسیس سازمان گردشگری شهر تهران در سال آینده
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری از ارسال لایحه تاسیس سازمان گردشگری شهر تهران به شورای شهر و بررسی و تصویب آن در ابتدای سال بعد خبر داد.

به گزارش تیکنا، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که عصر امروز ۲۶ اسفند ماه برگزار شد اظهار کرد: تهران با امکان گردشگری طبیعی از کوهستان در شمال و در جوار کویر بودن در جنوبش امکانات زیادی برای گردشگری دارد اما عمدتا محل عبور گردشگران است و نه مقصد؛ دلیل آن هم این بوده که متولی اصلی نداشته است.

وی ادامه داد: از این رو ما سیاست گذاری و ریل گذاری را انجام دادیم؛ گردشگری با تفریحات و مراکز تفریحی گره خورده که از آن به زنجیره اینترتینمنت یاد می شود.

توکلی زاده گفت: امکان ایجاد زنجیره اینترتینمت در مدیریت شهری وجود دارد چراکه از مراکز تفریحی تا خانه موزه ها در تهران موجود است که هر کدام ذیل یک سازمان و نهاد است.

وی افزود: در این راستا به دستور شهردار تهران شورای سیاست گذاری گردشگری به ریاست وی تشکیل و سپس شاخصه ها مشخص و در نهایت مقرر شد یک هلدینگ گردشگری بدون دگرگونی ایجاد شود و در نهایت تصمیم برآن شد که همان موضوع سازمان گردشگری که مصوبه شورا بود را پیگیری کنیم.

معاون شهردار تهران گفت: در ابتدای سال آینده لایحه سازمان گردشگری شهر تهران در شورای شهر بررسی و تصویب می شود و این موضوع کمک بزرگی به وزارت میراث و گردشگری به ویژه در حوزه مالی خواهد بود.

وی در مورد برنامه های نوروزی شهر تهران هم گفت: بیش از ۵۰ کاروان شادی از میدان هفتم تیر دیروز راه افتاد و با استقبال مردم روبرو و ۱۰ محله گل طراحی شد و کاروان های سازمان ورزش و گردشگری و… در این کاروان نقش آفرینی کردند و در نهایت در میدان مرکزی پارک لاله افتتاحیه انجام شد.

پارک لاله محور برنامه های نوروزی امسال تهران

وی این را هم گفت که هر منطقه تهران یک پارک محوری برای برگزاری برنامه های نوروزی خواهد داشت اما پارک لاله به عنوان پارک اصلی نوروزی است.

به گفته توکلی زاده، تورهای گردشگری در متاطق مختلف و البته برای همه اقشار از جمله معلولان خواهیم داشت.

تهران دوست داشتنی شعار نوروزی پایتخت

وی ادامه داد: کار مشترکی با وزارت میراث و گردشگری برای میزبانی افطار ساده در برنامه های نوروزی خواهیم داشت؛ شعار نوروزی تهران “دوست داشتنی” را برای نوروز امسال انتخاب کردیم که تهران به مقصد گردشگری تبدیل شود.
توکلی زاده افزود: سفره های هفت سین در پارک ها خواهیم داشت و گلکاری ها هم در حال انجام است.