بیش از ۴۰۰ تیم در مسابقات ربوکاپ آزاد ایران به رقابت می‌‌پردازند
بیش از ۴۰۰ تیم در مسابقات ربوکاپ آزاد ایران به رقابت می‌‌پردازند
هجدهمین دوره از مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران با حضور بیش از ۴۰۰ تیم، در ۱۳ لیگ تخصصی، طی سه روز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

به گزارش تیکنا، به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، هجدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران با محوریت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی و همکاری واحد علوم و تحقیقات و کمیته ملی ربوکاپ ایران در روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

در این دوره از مسابقات بیش از ۴۰۰ تیم، در ۱۳ لیگ تخصصی به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. آشنا کردن دانشجویان و دانش‌آموزان با مباحث تئوری و عملی هوش مصنوعی و علم رباتیک و تجاری‌سازی ربات‌های ساخته شده از سوی تیم‌ها از مهم‌ترین اهداف این دوره از مسابقات است.

هجدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران با شعار «یادگیری، آینده درخشان» در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی به میزبانی واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شود. دبیرخانه هجدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران در قالب کمیته‌های علمی و فنی، اجرایی و پشتیبانی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی، فعالیت می‌کند.

همچنین بیش از ۴۰۰ تیم از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی و خارج از این دانشگاه جهت حضور در این رویداد ملی و بین‌المللی اعلام آمادگی کرده و در ۱۳ لیگ تخصصی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

لازم به ذکر است، شرکت کنندگان در هجدهمین دوره مسابقات ملی ربوکاپ آزاد ایران در لیگ‌های فوتبالیست دانش‌آموزی، امدادگر دانش‌آموزی لاین، امدادگر دانش‌آموزی ماز، نمایش ربات‌های دانش‌آموزی، ساخت و طراحی، دمو دانش‌آموزی، دمو دانشجویی، شبیه‌سازی فوتبالیست دو بعدی، شبیه‌ساز امدادگر دانش‌آموزی، شبیه‌ساز فوتبالیست دانش‌آموزی، سرویس‌رسان در کار، خودرو خودران و پرنده به رقابت می‌پردازند.

براساس این گزارش، در این مسابقه دو تیم از واحد علوم و تحقیقات در لیگ‌های سرویس رسان در کار و شبیه‌ساز فوتبالیست دو بعدی حضور دارند.