بوشهر در تولید آبزی‌پروری به رتبه نخست دست یافت
بوشهر در تولید آبزی‌پروری به رتبه نخست دست یافت

به‌گزارش تیکنا، سال ۱۴۰۱ در حوزه تولید محصولات کشاورزی و آبزیان سال خوبی بود و تقریباً در بیشتر محصولات افزایش تولید رقم خورد. بخشی از تأمین پروتئین گوشتی بازار در حوزه صید و آبزی پروری بوده که در ۹ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، ۶۷ درصد از برنامه‌های تدوین شده در این بخش محقق شد. ۳۳ شهر […]

به‌گزارش تیکنا، سال ۱۴۰۱ در حوزه تولید محصولات کشاورزی و آبزیان سال خوبی بود و تقریباً در بیشتر محصولات افزایش تولید رقم خورد. بخشی از تأمین پروتئین گوشتی بازار در حوزه صید و آبزی پروری بوده که در ۹ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، ۶۷ درصد از برنامه‌های تدوین شده در این بخش محقق شد. ۳۳ شهر از استان‌های مختلف کشور در تولید ماهی فعالیت داشته که سال گذشته بوشهر در آبزی پروری پیشتاز بود.

بوشهر

بوشهر در صید ماهی و آبزی پروری هر دو فعالیت دارد. بر اساس برنامه‌های پیش بینی شده این شهر باید در ۹ ماهه نخست سال ۴۱ هزار و ۷۴۴ تن ماهی پرورش می‌داد که با تولید ۴۱ هزار و ۲۰۰ تن ماهی در استخر به ۹۹ درصد از اهداف تعیین شده در ابتدای سال دست یافت.

آذربایجان غربی

آذربایجان غربی در کنار البرز با تحقق ۸۵ درصد از برنامه‌ها رتبه دوم در آبزی پروری دارند. آذربایجان غربی با پرورش ۱۶ هزار و ۱۷۶ تن ماهی از ۱۹ هزار و ۱۳۸ تن ۸۵ درصد از اهداف را عملیاتی کرد.

البرز

البرز هم با تولید ۲ هزار و ۷۲۴ تن در بخش شیلات به ۸۵ درصد اهداف تعیین شده برای ۹ ماهه نخست سال دست یافت. عدد پیش بینی شده برای پرورش ماهی ۳ هزار و ۲۲۲ تن بود که بخشی محقق نشد.

ایلام

پرورش دهندگان ماهی در ایلام هم توانستند با پرورش ۸ هزار و ۵۰۰ تن از ۱۰ هزار و ۸۱۷ تن برنامه پیش بینی شده برای این استان، ۷۹ درصد برنامه‌ها را عملیاتی کنند.

اردبیل

آبزی پروری در اردبیل هم بخشی از مجموع ۴۸۱ هزار و ۷۱۲ تن ماهی‌های تولیدی کشور را تأمین کرد. این استان با پرورش ۹ هزار تن ماهی از ۱۱ هزار و ۶۷۵ تن توانست به ۷۷ درصد برنامه‌های ۹ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ جامه عمل بپوشاند.

در ادامه جدول مجموع پرورش ماهی در شهرهای کشور طی ۹ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ قابل مشاهده است (اعداد به تن است).

انتهای پیام/