بهره‌برداری از آزمایشگاه میکروسکوپ‌ الکترونی عبوری دانشگاه صنعتی اصفهان
بهره‌برداری از آزمایشگاه میکروسکوپ‌ الکترونی عبوری دانشگاه صنعتی اصفهان
آزمایشگاه میکروسکوپ‌ الکترونی عبوری (TEM) دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش گروه زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا، آزمایشگاه میکروسکوپ‌ الکترونی عبوری (TEM) دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بهره‌برداری رسید.

میکروسکوپ‌های الکترونی عبوری (TEM) از دسته میکروسکوپ‌های الکترونی هستند که برای تهیه تصاویر از میکروساختار و ساختار بلوری ماده با بزرگنمایی زیاد می‌باشند. در این میکروسکوپ‌ها از پرتو الکترونی که از نمونه عبور پیدا می کند برای تشکیل تصاویر استفاده می‌شود.

میکروسکوپ الکترونی عبوری دانشگاه صنعتی اصفهان با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومن و با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی ساخته شده و در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی اصفهان راه‌اندازی و آماده ارایه خدمات علمی پژوهشی به متقاضیان دانشگاهی و صنایع است.

گفتنی است این دستگاه در شناسایی شکل ساختاری نانوموادها و ریخت‌شناسی مواد مختلف در علوم زیستی، علم مواد، شیمی و فیزیک، کاربردی است.