برگزاری نخستین دوره مسابقات مهارتی سربازان وظیفه در نیمه دوم سال جاری
برگزاری نخستین دوره مسابقات مهارتی سربازان وظیفه در نیمه دوم سال جاری
مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: بعد از گذشت 6 سال از ورود نیروهای مسلح به موضوع مهارت آموزی سربازان وظیفه و کمک به اشتغال جوانان سرباز و آموزش بیش از 1 میلیون و 300 هزار نفر از جوانان سرباز، در نظر است نخستین دوره مسابقات مهارتی بین سربازان وظیفه نیروهای مسلح برگزار شود.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، سردار موسی کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح درباره جزئیات برگزاری نخستین دوره مسابقات مهارتی سربازان وظیفه اظهار کرد: بعد از گذشت ۶ سال از ورود نیروهای مسلح به موضوع مهارت آموزی سربازان وظیفه و کمک به اشتغال جوانان سرباز و آموزش بیش از ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جوانان سرباز، در نظر است نخستین دوره مسابقات مهارتی بین سربازان وظیفه نیروهای مسلح برگزار شود.

وی افزود: این مسابقات در بین تمامی سربازان وظیفه ماهر سراسر کشور در ۴ سطح شهرستان، استان، سازمان(ارتش، سپاه، فراجا و وزارت دفاع) و سراسری برگزار می‌شود و همه یگان‌های نیروهای مسلح و سربازان ماهر در آن مشارکت می‌کنند.

سردار کمالی با بیان اینکه ارتقا کیفیت آموزش‌های مهارتی، شناسایی نخبگان و استعدادهای برتر مهارت آموخته، ترویج و توسعه فرهنگ مهارت آموزی بوده افزود: در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ نیز این مسابقه برگزار خواهد شد و ضوابط اجرایی آن نیز در مهرماه ابلاغ خواهد شد.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ادامه داد: بعد از هماهنگی‌های لازم و توجیه مسئولان مسابقات، از آبان ماه به طور رسمی از سطح شهرستان آغاز خواهد شد و این مسابقات با مشارکت نیروهای مسلح، قرارگاه مرکزی مهارت آموزی و سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود در ۱۴ رشته همچون تعمیر خودرو، جوشکاری، عکاسی، فیلمبرداری، تعمیر تلفن، تعمیر آبگرمکن و پکیج، کولر گازی، آرایشگری ،نانوایی، آشپزی ،تیراندازی، امداد و نجات و… برگزار خواهد شد گفت: به برگزیدگان این مسابقات مرخصی تشویقی، جوایز نقدی، انتخاب محل خدمت و… اعطا می‌شود.