برگزاری ماهانه ده عنوان آموزش شهروندی در ۱۰۰ نقطه منطقه ۱۳
برگزاری ماهانه ده عنوان آموزش شهروندی در ۱۰۰ نقطه منطقه ۱۳
شهردار منطقه 13 از اجرای ماهیانه ده عنوان موضوعات آموزش شهروندی در صد نقطه این منطقه خبر داد و گفت: این طرح در قالب کلاس، کارگاه و همایش برگزار می شود.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، محمد هادی علی احمدی شهردارمنطقه با اشاره به ضرورت آموزش‌ شهروندی در توسعه شهری پویا و شاداب گفت: آموزش شهروندی، بخشی از وظایف مدیریت شهری محسوب می‌شود و شهرداری‌ها می‌توانند با ارائه آموزش‌های متنوع در حیطه‌های مختلفی ازجمله فرهنگی، اجتماعی و علمی نقش مهمی در آموزش ایفا کنند که این اقدام در ایجاد و توسعه شهری فعال و پویا نیز تأثیر بسزایی خواهد داشت و سبب تقویت روحیه، ایجاد نشاط در جامعه و کاهش جرم در شهر می‌شود.

او با اشاره به برگزاری ده عنوان کلاس آموزش شهروندی در صد نقطه منطقه توسط دبیر خانه آموزش شهروندی منطقه گفت : فضای سبز، پسماند، ترافیک، آسیب های اجتماعی، سبک زندگی و آپارتمان نشینی، اخلاق و آداب شهروندی، مسئولیت پذیری و مشارکت های اجتماعی از موضوعات این کلاس های آموزشی است که اداره آموزش شهروندی منطقه در پایان هر ماه از معاونت های مربوطه نیاز سنجی کرده و بر مبنای آن، این کلاس ها برنامه ریزی می شود.

شهردار منطقه ۱۳ اظهار داشت: ده موضوع آموزشی مذکور در قالب کلاس، کارگاه و همایش در مدارس ، سرای محلات، مساجد و اماکن آموزشی برگزار می شود.

محمد هادی علی احمدی با اشاره به آموزش فرهنگ شهروندی اولویت مدارس خاطر نشان کرد: آموزش شهروندی با ارتقا فرهنگ شهروندی ارتباط مستقیم دارد، این مؤلفه‌ها در جهت دادن رفتار شهروندان و کیفیت مشارکت آنان در امور جامعه به عنوان یکی از الزامات اساسی سرمایه اجتماعی و شاخص‌های توسعه فرهنگی یافتگی نقش مؤثر دارد.