برترین‌های بازی و اسباب‌بازی‌ کشور مورد حمایت و شتابدهی قرار می‌گیرند
برترین‌های بازی و اسباب‌بازی‌ کشور مورد حمایت و شتابدهی قرار می‌گیرند
دبیر رویداد ملی ستاپ از انتشار فراخوان اولین رویداد ملی سرمایه گذاری در حوزه بازی و اسباب‌بازی برای حمایت، سرمایه‌گذاری و شتابدهی از برترین‌های بازی و اسباب‌بازی‌ کشور خبر داد.

به گزارش گروه فناوری سرگرمی تیکنا، سیدحسام نوربخش، دبیر رویداد ملی ستاپ اعلام کرد، به‌ منظور گردهمایی صاحبان‌ محصول، ایده‌پردازان، طراحان و اندیشمندان حوزه بازی و اسباب‌بازی، همچنین شناسایی، سرمایه‌گذاری، شتابدهی و نیز معرفی محصولات برتر این حوزه به خانواده‌ها و علاقه‌مندان، نخستین دوره از رویداد بازی و اسباب بازی، با دعوت از تمامی فعالان این حوزه در پیش رویداد ستاپ‌ با عنوان سکوی پرتاب طلوع، برگزار خواهد شد.

نوربخش تصریح کرد، بر همین اساس در گام نخست، صاحبان محصول، ایده‌پردازان و طراحان، می توانند تا ۲۰ بهمن‌ماه با مراجعه به وبگاه رویداد، به نشانی Tolooevent.ir ، اقدام به ثبت‌نام و بارگذاری ایده‌‌ و محصول خود نمایند.

وی با اشاره به همکاری موسسه طلوع نسل نور ، خانه خلاق و نوآوری ستاپ و مجموعه صد استارتاپ در برگزاری این رویداد، از ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی ریاست جمهوری، انجمن تولید کنندگان بازی و اسباب بازی کشور سازمان تعلیم و تربیت کودک و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، به عنوان سایر حامیان این رویداد نام برد که با هدف شناسایی، حمایت و سرمایه‌گذاری بر تیم‌های نوآور و برترین‌‌های این حوزه، اقدام به برگزاری این رویداد نمودند. وی افزود، در این رویداد ۵ محور اصلی شامل:
• بازی و اسباب‌بازی‌های آموزشی و اکتشافی • بازی و اسباب‌بازی‌ با رویکرد تربیتی و روانشناختی • بازی و اسباب‌بازی با رویکرد کودک و خانواده • بازی و اسباب‌بازی‌های سنتی و محلی • بازی و اسباب‌بازی‌های هنری و مهارتیدر نظر گرفته شده است.

نوربخش در ادامه اظهار داشت، پس از انجام ارزیابی اولیه مستندات دریافتی و در صورت اخذ تأیید کمیته داوران، ایده‌ها و محصولات منتخب به رویداد نهایی جذب سرمایه دعوت خواهند شد. همچنین تیم های منتخب می‌توانند علاوه بر جذب سرمایه،  در مسیر توسعه ایده و ساخت محصول اولیه، از خدمات حمایتی و شتابدهی بهره‌مند گردند.

وی افزود، داوری محصولات در دو بخش، غربالگری اولیه توسط کمیته‌ بازی و اسباب‌بازی و بخش دوم ارزیابی سرمایه‌گذار صورت خواهد گرفت.

نوربخش در پایان یادآور شد، تیم‌های نوآور و استارتاپ‌های حوزه بازی و اسباب‌بازی، تولیدکنندگان،و سایر فعالین و دغدغه مندان این حوزه ، از مخاطببین این رویداد هستند.

گفتنی است سرمایه‌گذاری تا سقف ۵ میلیارد تومان، بهره‌مندی از تسهیلات، بازارسازی داخلی و بین المللی و جوایز نقدی و غیر نقدی دیگر از جمله جوایز و تسهیلات رویداد سکوی پرتاب طلوع به عنوان بزرگترین رویداد سرمایه‌گذاری با محوریت بازی و اسباب‌بازی است.

انتهای پیام/