بازیکن ایرانی اولین مدال بین‌المللی فایتینگ ورزش‌های الکترونیک کسب کرد
بازیکن ایرانی اولین مدال بین‌المللی فایتینگ ورزش‌های الکترونیک کسب کرد
یک بازیکن کشورمان در نخستین دوره مسابقات بین‌المللی ورزش‌های غیرالمپیکی موفق به کسب اولین مدال جهانی شد.

به گزارش گروه فناوری سرگرمی تیکنا، اولین دوره مسابقات ورزش‌های غیرالمپیکی به میزبانی کشور روسیه در شهر اوفا ، با حضور ورزشکارانی از کشورهای مختلف دنیا از قبیل ترکیه، هند، برزیل ، بلاروس، قزاقستان، ترکمنستان، عراق، صربستان، فلسطین، آذربایجان، ازبکستان ، لبنان، ارمنستان، موریتانی، تاجیکستان، بنگلادش ، گرجستان و ایران در رشته های مختلف برگزار شد. در مسابقات ای اسپورت-ورزش‌های الکترونیک در دو رشته Tekken7 و ۶Street Fighter برگزار گردید.

در رشته ورزش‌های الکترونیک تیم باشگاه الایترا به عنوان نماینده کشورمان در دو رشته Tekken7 و Street Fighter شرکت کردند که در مرحله گروهی مسابقات taken7 نماینده ایران محمد بهرامی برابر حریفانی از صربستان، ترکمنستان و بلاروس به پیروزی رسید و درمقابل حریف پرقدرت روس، که دارنده عناوین مختلف اروپایی و جهانی بود شکست خورد و به عنوان نفر دوم گروه راهی دور نیمه نهایی مسابقات گردید. در این مرحله در دیداری سخت و نزدیک با نتیجه ۴ بر ۳ حریف عراقی را از پیش رو برداشت که در مسابقه فینال این بازی مجددا با حریف روس همبازی شد و با قبول شکست مدال نقره مسابقات را از آن خود کرد و به مقام دوم رسید.

ورزش‌های الکترونیکی

همچنین در مسابقات استریت فایتر، حسین معماری نماینده با تجربه ایران در گروه اول مسابقات به مصاف رقبای خود رفت و حریفان تاجیک، قرقیز و عراقی را از پیش رو برداشت و مقابل حریفی از کشور ارمنستان شکست را پذیرا شد و به عنوان نفر دوم گروه خود در مرحله نیمه نهایی به مصاف حریف صربستانی رفت.در مرحله نیمه نهایی بازیکن ایران نتوانست مقابل حریف صرب خود نتیجه مناسب را کسب کند و راهی دیدار رده بندی گردید. در دیدار رده بندی که دوباره با حریف ارمنستانی رودرو شد حسین معماری توانست با اقتدار وی را شکست داده و مدال برنز این مسابقات را از آن خود کرد.

شایان ذکر است در رشته Tekken7، کشورهای روسیه، ایران و قزاقستان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را بدست آورده و در رشته استریت فایتر، کشورهای صربستان، بلاروس و ایران به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کرده اند.

این اولین مدال رسمی ایران در تاریخ مسابقات بین المللی فایتینگ بوده است که پیش از این کشورهای شرق اروپا در آن یکه تازی می کردند.

انتهای/