بازار صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان در عراق رونق می‌گیرد
بازار صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان در عراق رونق می‌گیرد

به گزارش گروه اقتصاد دیجیتال تیکنا، از جمله ماموریت‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری توجه به توسعه صادرات شرکت‌های دانش بنیان و فناور و حضور پایدار محصولات ایرانی در بازارهای بین المللی است. بر همین اساس برنامه‌های متنوعی برای این کار تعریف کرده است. ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی نیز […]

به گزارش گروه اقتصاد دیجیتال تیکنا، از جمله ماموریت‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری توجه به توسعه صادرات شرکت‌های دانش بنیان و فناور و حضور پایدار محصولات ایرانی در بازارهای بین المللی است. بر همین اساس برنامه‌های متنوعی برای این کار تعریف کرده است.

ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی نیز با همین هدف؛ پایگاه تجاری و فناوری بغداد را راه‌اندازی کرده است تا محصولات دانش‌بنیان ایران‌ساخت به بازار عراق ورود کرده و سهم فروش این محصولات در بازار همسایه غربی کشورمان افزایش یابد.

پایگاه تجاری و فناوری بغداد امکان مطالعه بازار و بازاریابی توسط نیروهای محلی در کشور عراق را برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی فراهم می‌کند. همچنین رجیستر محصولات دانش‌بنیان و ثبت برند در کشور عراق نیز توسط این پایگاه برای مجموعه‌های متقاضی تسهیل خواهد شد.

از دیگر خدمات ارائه شده توسط این مرکز می‌توان به تامین مالی و مشارکت مدنی، تسهیل نقل و انتقالات ارزی، ارائه خدمات و مشاوره‌های حقوقی به شرکت‌های دانش‌بنیان، ارائه دفتر کار یا میز کار اشتراکی و اختصاصی به شرکت‌های دانش‌بنیان، کارگزاری فروش و صادرات محصولات دانش‌بنیان به عراق و تامین فضای تولید و انبارش محصولات در این کشور اشاره کرد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنند.