باران و برف امروز در غرب و شمال‌غرب/ افزایش دما در بیشتر مناطق تا پایان هفته
باران و برف امروز در غرب و شمال‌غرب/ افزایش دما در بیشتر مناطق تا پایان هفته
سازمان هواشناسی از بارش باران و برف در غرب، شمال‌غرب و برخی مناطق مرکزی کشور خبر داد و اعلام کرد که تا پایان هفته دما در اغلب نقاط کشور افزایش می‌یابد.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، امروز سه‌شنبه اول اسفند در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، زنجان، همدان، مرکزی، قزوین، اصفهان و شمال و ارتفاعات تهران و البرز، بارش و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

فردا چهارشنبه در شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی و پنجشنبه در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی، بارش پراکنده رخ خواهد داد.

از اواخر وقت جمعه بارش در نوار شمالی کشور شروع شده و گستره آن شنبه مناطقی از شمال غرب، غرب، مرکز استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال شرق و جنوب شرق را در بر می‌گیرد.

طی این پنج روز بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف است.

سرعت وزش باد امروز و فردا در شرق و جنوب شرق و شنبه و یکشنبه در شمال شرق، شرق و جنوب شرق افزایش می‌یابد که در برخی از این مناطق موجب خیزش گردوخاک خواهد شد.

دمای هوا از امروز تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور افزایش می‌یابد.

خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان از امروز تا یکشنبه به تناوب مواج پیش‌بینی می‌شود. دریای خزر نیز شنبه و یکشنبه مواج است.

سازمان هواشناسی وضعیت جوی امروز تهران را کمی ابری تا نیمه‌ابری و غبار محلی در بعضی ساعت‌ها بارش پراکنده پیش‌بینی کرد. بیشینه دمای پایتخت امروز ۱۰ و کمینه دما ۲ درجه خواهد بود.