اینترنت رایگان به اعضای کتابخانه‌های همدان ارائه می‌شود
اینترنت رایگان به اعضای کتابخانه‌های همدان ارائه می‌شود
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: بالغ بر 80 درصد کتابخانه‌های استان همدان به اعضای خود اینترنت رایگان ارائه می‌دهند.

به گزارش گروه آیین و تمدن تیکنا، عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۸۵ باب کتابخانه عمومی استان همدان به وای‌فای جهت اتصال به اینترنت مجهز شده‌اند.

وی افزود: برای استفاده از این امکانات کافی است اعضای کتابخانه نسبت به تکمیل فرم استفاده از خدمات مذکور در کتابخانه اقدام و در ادامه یک حساب کاربری از سامانه جامع مدیریت خدمات اینترنت کتابخانه‌ها دریافت کرده و با تلفن همراه خود متصل شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: میزان حجم دانلود در این طرح نسبت به نیاز و حوزه کاری افراد قابل تعریف است.

وی ادامه داد: افرادی هم که عضو کتابخانه نیستند می‌توانند ابتدا به عضویت کتابخانه درآمده و سپس نسبت به استفاده از این خدمات اقدام کنند.

زارعی تأکید کرد: افراد پس از مراجعه به کتابدار و دریافت کاربری خود به سایت ap.ketab.pl مراجعه کرده و می‌توانند از اینترنت رایگان برای فعالیت‌های مطالعاتی و تحقیقاتی خود استفاده کنند.

وی گفت: در حال حاضر امکان استفاده از پایگاه اطلاعاتی فارسی و لاتین همچون نورمگز و مگاپیپر برای اعضا کتابخانه‌های عمومی به ویژه محققین و دانشجویان فراهم شده به طوری که ما اشتراک این پایگاه‌های اطلاعاتی را خریداری و به صورت رایگان در اختیار افراد قرار دادیم.

پایان پیام/