ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی جدید برای جوانان اسدآبادی طی یک سال و نیم گذشته
ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی جدید برای جوانان اسدآبادی طی یک سال و نیم گذشته

به گزارش تیکنا، کیومرث سرمدی‌واله در گفت‌وگویی اظهار کرد: مردم حق دارند این تحول را احساس نکنند چراکه با وجود بیش از ۳۰۰۰ جوان بیکار در شهرستان اسدآباد تحقق ۵۰۰ شغل برای جوانان شهرستان نمودی ندارد. وی در ادامه با بیان اینکه اگرچه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم اما از سه سال پیش […]

به گزارش تیکنا، کیومرث سرمدی‌واله در گفت‌وگویی اظهار کرد: مردم حق دارند این تحول را احساس نکنند چراکه با وجود بیش از ۳۰۰۰ جوان بیکار در شهرستان اسدآباد تحقق ۵۰۰ شغل برای جوانان شهرستان نمودی ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه اگرچه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم اما از سه سال پیش ۳۵ تا ۴۰ روستای شهرستان اسدآباد آبادتر شده است، افزود: گردنه پرخطر اسدآباد سالیانه دارای ۳۰ کشته و ۱۰۰ معلول بود که خوشبختانه با اقدامات انجام شده امروز شاهد حذف این حوادث تلخ در گردنه هستیم.

سرمدی‌واله همچنین با اشاره به احداث بیمارستان دوم شهرستان اسدآباد تصریح کرد: بیمارستان موقوفه مرحوم بکایی به عنوان یکی از بیمارستان‌های مخروبه از چند سال پیش از حیز انتفاع خارج شده بود که در اواخر سال گذشته ساخت این بیمارستان آغاز شده و در آینده نه چندان دور مردم شهرستان از خدمات این بیمارستان بهره مند خواهند شد.

وی در ادامه با بیان اینکه سیدجمال‌الدین اسدآبادی به عنوان افتخار ایران و اسدآباد در این شهرستان از جنبه های مختلف مورد غفلت واقع شده بود، یادآور شد: به‌روز کردن بنیاد سیدجمال و بهره‌مندی از امکاناتی که می تواند منشأ تحولات فرهنگی در شهرستان باشد، عملیاتی شده است.

سرمدی‌واله از اختصاص پنج میلیارد اعتبار از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری برای بنای یادبود سیدجمال خبر داد و گفت: کل اعتبار تخصیص یافته از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری برای  مراکز فرهنگی سطح استان همدان شش میلیارد تومان بوده که پنج میلیارد آن به بنای یادبود سیدجمال اختصاص یافته و در آینده نزدیک شاهد آبادانی و بازسازی محوطه بنای یادبود خواهیم بود.

وی در رابطه با پروژه ۱۵ ساله کنارگذر اسدآباد هم مطرح کرد: این پروژه ملی ۱۵ ساله اسدآباد زیربار ترافیک رفته است و مشکلاتی که آنجا وجود دارد از جمله احداث پل روگذر که در برنامه حذف شده بود، در حال حاضر عملیات عمرانی آن آغاز شده و از جمله کارهایی است که باید به آن توجه شود.

سرمدی‌واله در ادامه با اشاره به پروژه های نیمه تمام و معطل مانده اداره ورزش و جوانان اسدآباد بیان کرد: پروژه استخر شنای مجموعه آزادی و استادیوم ورزشی بزرگ شهرستان در آستانه تکمیل و بهره برداری بوده و کاشت چمن استاندارد و اصلاح موارد مربوط به استادیوم در دست اقدام است.

وی ادامه داد: به منظور حمایت از ورزش در سطح روستاها به دنبال ده‌گردشی هایی که داشتیم، روستای چنارسفلی به عنوان یکی از روستاهای بزرگ با داشتن جوانان مستعد در زمینه ورزش به لحاظ زیرساخت در امور ورزش دارای مشکلاتی بود که در همین رابطه از محل اختیارات و اعتبارات نماینده ۱.۵ میلیارد تومان به سالن ورزشی این روستا اختصاص داده شده که در کنار تخصیص های دیگر در سال جاری شاهد افتتاح این پروژه ورزشی روستایی شهرستان خواهیم بود.

سرمدی‌واله یادآور شد: در نامه ای خطاب به رئیس جمهور مسائل و مشکلات عمده شهرستان در زمینه‌های مختلف از جمله ضعف در زیرساخت های گوناگون از جمله صنعتی و اشتغال را یادآوری کردیم، به ویژه که در این نامه به جوانان بیکار و استعداد آنها و نبود زیرساخت اشتغال شهرستان اشاره و توجه شده است.

انتهای پیام/