ایجاد ۲۶۰ هزار فرصت شغلی در حوزه دانش بنیان‌ها
ایجاد ۲۶۰ هزار فرصت شغلی در حوزه دانش بنیان‌ها
نوروزی گفت: ایجاد ۲۶۰ هزار فرصت شغلی در حوزه دانش بنیان از جمله اقدامات این ستاد است.

به گزارش گروه اقتصاد دانش بنیان تیکنا، عارف نوروزی در آئین تکریم محمد مخبر و معارفه سید پرویز فتاح، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به فعالیت و کارنامه ۱۶ ساله این ستاد، بیان داشت: ۳۵۰ هزار کارآفرینی روستایی و ۲۰ هزار معتمد محلی و ۶۰ هزار کنشگر اجتماعی شکل گرفت و همچنین هزار تسهیل گر به خدمت بنیاد برکت برای توانمندسازی به خدمت گرفته شد.

وی، ایجاد ۳۴ الگوی مشارکت مردم، ۸ میلیون سهامداری در شرکت‌های ستاد، رشد ۶۲ برابری کمک به مراکز فرهنگی، رشد ۱۶۹۴ برابری رفع محرومیت از مناطق کمتر برخوردار را از اقدامات انجام شده در طول این مدت عنوان کرد.

نوروزی همچنین ساخت ۴ هزار و ۱۰۰ مدرسه که از این تعداد ۲ هزار و ۱۰۰ مدرسه توسط بنیاد برکت و ۲ هزار مدرسه توسط بنیاد ۱۵ خرداد، ساخت ۱۸۰۰ خانه عالم و مراکز فرهنگی، ساخت ۱۷ بیمارستان با بیش از ۲ هزار تخت بیمارستانی را از دیگر اقدامات این دوره ذکر کرد و اظهار داشت: احداث ۳۴ هزار واحد مسکونی در قالب اقدام مسکن ملی، ۱۶ خوابگاه دانشجوی، اجرایی ۲ هزار و ۷۰۰ پروژه آب رسانی به ۳ هزار روستا هدف، توزیع ۱۱ میلیون بسته معیشتی و پروتئینی از دیگر فعالیت‌های این ستاد بوده است.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) تاکید کرد: پرداخت وام قرض‌الحسنه به ۹۴ هزار نفر، پوشش بیمه‌ای ۱۲ هزار روستایی کشور با بیش از ۶ میلیون نفر از دیگر فعالیت‌ها بود.

به گفته نوروزی، نخستین تولید کننده واکسن کرونا با ۶۰ میلیون دز، تأمین ۱۵ درصد دارو کشور با تولید ۸۰۰ قلم دارو، تأسیس مرکز جامع سرطان، تولید ۴۰۶ هزار لیتر انواع روغن پایه از فعالیت‌های ۱۶ ساله ستاد اجرایی است، همچنین تولید ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مگاوات ساعت برق، استمرار در اجرای تولید کاغذ در شادگان که ۶۵ درصد کاغذ کشور را تأمین خواهد کرد از دیگر اقدامات در این مدت بوده است.