ایجاد نخستین مرکز نوآوری گیربکس کشور در دانشگاه صنعتی سهند
ایجاد نخستین مرکز نوآوری گیربکس کشور در دانشگاه صنعتی سهند
نخستین مرکز نوآوری گیربکس کشور در دانشگاه صنعتی سهند ایجاد می‌شود.

به گزارش گروه فناوری پیشرفته تیکنا، رییس دانشگاه صنعتی سهند گفت: نخستین مرکز نوآوری گیربکس با مشارکت صنایع شهید رسولی باهدف رفع نیازهای فناورانه صنایعی از قبیل صنایع دریایی، نظامی، هوایی، خودرویی و ماشین‌آلات صنعتی راه‌اندازی خواهد شد.

دکتر اسماعیل فاتحی فر افزود: با آغاز به کار این مرکز بستر نوآوری و فناوری در حوزه طراحی، ساخت، مونتاژ، کنترل، راه‌اندازی و فروش انواع گیربکس فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به توانمندی‌های اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند در حوزه فناوری‌های پیشرفته اظهار کرد: بسترسازی برای پیاده‌سازی ایده‌های نو مبتنی بر دانش، ایجاد زمینه مناسب برای ظهور و حمایت از خلاقیت جوانان به‌ویژه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان، پرورش و بقاء محصول نوآورانه، هدایت آن‌ها تا مرحله تبدیل‌شدن به محصولات فناورانه قابل‌عرضه به بازار و تجاری‌سازی این محصولات از اهداف ایجاد این مرکز نوآوری است.

رییس دانشگاه صنعتی سهند تأکید کرد: با ایجاد سازوکار مناسب برای حضور اعضای هیات علمی دانشگاه در صنایع و مرکز نوآوری گیربکس در قالب فرصت‌های مطالعاتی داخل صنعت، تعریف موضوعات پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و انجام طرح‌های تحقیقاتی موردنیاز مرکز توسط دانشگاهیان می‌توان ارتباط مؤثری بین دانشگاه و صنایع ایجاد و نیازهای پژوهشی، تولیدی و فناورانه این واحدها را مرتفع کرد.

دانشگاه صنعتی سهند بزرگ‌ترین دانشگاه صنعتی شمال غرب کشور است که حدود ۲۰۰ نفر هیات علمی و بیش از ۵ هزار نفر دانشجو دارد.