انگلیس به شهروندانش درخصوص سفر به سوئد هشدار داد
انگلیس به شهروندانش درخصوص سفر به سوئد هشدار داد
دولت انگلیس به شهروندان این کشور برای سفر به سوئد و کشورهای شمال اروپا به دلیل مسائل امنیتی هشدار داد.

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، خبرگزاری رویترز نوشت: وزارت امور خارجه انگلیس در پی هتک حرمت قرآن در کشور سوئد که خشم مسلمانان را به دنبال داشته، نسبت به بروز حملات در این کشور اروپای شمالی به شهروندانش هشدار داد.

این وزارتخانه در بیانیه خود خاطرنشان کرده است که دولت استکهلم تاکنون توانسته برخی حملات برنامه ریزی شده را با موفقیت مختل ساخته و متهمان را دستگیر کند.

در این بیانیه ضمن تاکید بر این موضوع که مقام های سوئد باید هوشیار باشند، آمده است: تروریست ها احتمالا مکان هایی را که بیشتر توسط خارجی ها مورد بازدید قرار می گیرند، هدف حمله قرار خواهند داد.

هنریک لندرهولم مشاور امنیت ملی سوئد نیز در بیانیه ای ضمن تائید توصیه های بریتانیا به شهروندانش در خصوص سفر به سوئد، نسبت به افزایش تهدیدات در این کشور از زمان قرآن سوزی تاکید کرد.

وی سپس به اعتراضات مقابل سفارت سوئد در عراق به تاریخ ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) اشاره کرد و اقدام به حمله به سفارت خود در لبنان در تاریخ ۹ اوت (۱۸ مرداد) و همچنین تیراندازی روز اول اوت (۱۰ مرداد) به سمت یکی از کارمندان کنسولگری سوئد در شهر ازمیر ترکیه را از جمله تهدیدهای اخیر علیه نمایندگی های کشورش برشمرد.

در پی اقدام به سوزاندن قرآن از سوی یک پناهجوی عراقی مقابل سفارت عراق در سوئد، دولت آمریکا نیز نسبت به بروز حملات و سفر شهروندانش به این کشور هشدار داد.

انتهای پیام/