انعقاد قرارداد ۲۵۰ میلیارد ریالی بین پارک خراسان و شرکت فولاد سنگان
انعقاد قرارداد ۲۵۰ میلیارد ریالی بین پارک خراسان و شرکت فولاد سنگان
در راستای توسعه بازار و بازارسازی برای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان، قرارداد انتقالی به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال بین پارک علم و فناوری خراسان و شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به امضاء رسید.

به گزارش گروه زیست بوم فناوری و نوآوری تیکنا، حسینعلی اخلاقی امیری، معاون پشتیبانی فناوری پارک گفت: در راستای توسعه بازار شرکت‌های پارک علم و فناوری خراسان، قرارداد انتقالی به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال بین پارک علم و فناوری خراسان و شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به امضاء رسید.

وی با اشاره به تعریف قرارداد انتقالی که بین صنایع یا ارگان‌ها و پارک علم و فناوری خراسان به نیابت از یک یا چند شرکت فناور و دانش بنیان منعقد می‌شود افزود: در سال جاری برنامه ویژه‌ای در خصوص انعقاد قراردادهای انتقالی با صنایع کلان و در حوزه‌های جدید در دستور کار معاونت پشتیبانی فناوری پارک علم و فناوری خراسان قرار گرفته است.

معاون پشتیبانی فناوری پارک علم و فناوری خراسان تصریح کرد: طی تعاملات گسترده‌ای که با صنایع فولادی کشور به ویژه شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان، ذیل پردیس مشترک فناوری صنایع معدنی، در یک‌سال اخیر اتفاق افتاده، موضوع ورود فناوری‌های استان به این صنایع جزء اولویت‌های پارک علم و فناوری خراسان بوده است.

اخلاقی امیری درباره مزیت‌های مدل قراردادهای انتقالی تشریح کرد: اعتمادسازی برای کارفرما، تسهیل ارائه تضامین، نظارت پارک بر روند اجرای پروژه و امکان بهره گیری از ترک تشریفات از مهم‌ترین مزایای قرارداد انتقالی برای کارفرمایان و شرکت‌های فناور است.

وی ادامه داد: پروژه “پیاده‌سازی سامانه هوشمند مدیریت آب و گاز” با هدف هوشمندسازی کارخانه فولاد سنگان خواف در جهت بهینه سازی مصرف آب و گاز و با تکیه بر ظرفیت شرکت دانش‌بنیان بهپویان امین منتظر و نیز آزمایشگاه دیسپاچینگ انرژی (توسعه یافته به طور مشترک توسط پارک علم و فناوری خراسان و شرکت مذکور) منعقد شد.

گفتنی است، تفاهم‌نامه مربوط به این قرارداد در دی ماه ۱۴۰۱ در حاشیه جشنواره بومی سازی فولاد در هتل المپیک تهران منعقد و پس از طی مذاکرات فنی و مالی، قرارداد آن در استانداری خراسان رضوی و با حضور مدیرکل سازمان صمت خراسان رضوی توسط ریاست پارک علم و فناوری خراسان و مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان امضا شد. مبلغ این قرارداد بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال و مدت اجرای آن هشت ماه است.