انتظامی کشور وجه اجتماعی نظام است/ هدف دشمن برگزار نشدن انتخابات پرشور است
انتظامی کشور وجه اجتماعی نظام است/ هدف دشمن برگزار نشدن انتخابات پرشور است
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی گفت: یکی از راه های حضور پر شور مردم در انتخابات، گشودن گره ها و رفع مشکلات و انجام اقدامات امید آفرین در جامعه است.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی در نشست سراسری انتظامی کشور با گروه های مرجع و اقشار تاثیرگذار ضمن تبریک هفته انتظامی گفت: انتظامی کشور وجه اجتماعی نظام است؛ یعنی اگر قرار است آحاد مردم برای یک امری بسیج و در صحنه حاضر شوند،این ظرفیت و توان در انتظامی کشور نهفته است.

این مقام انتظامی با اشاره به اندیشه های ناب بنیانگذار انقلاب اسلامی افزود: اعتماد به مردم اساسی ترین مولفه اندیشه امام خمینی (ره) است. امام راحل به نقش مردم باور داشت ،ساختاری را که امام برای نقش آفرینی مردم ترسیم کرد جمهوری اسلامی بود.

وی با تاکید به اینکه در قانون اساسی ظرفیت های بزرگی برای حضور و مشارکت مردم پیش بینی شده است، گفت: اداره کشور در جمهوری اسلامی به نقش مردم گره خورده است و ساختارهای قدرت برآمده از رای مردم است و مشارکت مردم در تمامی صحنه ها تعیین کننده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اهمیت انتخابات تصریح کرد: انتخابات حضور قانونی مردم برای شکل دهی قدرت است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند:” توپخانه دشمن در برابر انتخابات آغاز شده است” گفت: تکلیف ما در برابر این طوفان های دشمن، جهاد تبیین و بصیرت افزایی و آگاهی بخشی است،هرکس باید نقش خود را به درستی ایفا کند حتی به اندازه ترغیب یک نفر برای شرکت در انتخابات، همه باید به وظیفه خود و اهمیت انتخابات در سرنوشت کشور آگاه باشند.

وی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: اسلام بر اصل معرفت بنا شده است و هویت مردم را حفظ می کند و به آنها آگاهی می بخشد به همین جهت است که امام خمینی (ره) در رابطه با نوع حکومت کشور فرمودند :جمهوری اسلامی نه یک کلام کمتر و نه یک کلام بیشتر.

حجت الاسلام ادیانی خاطر نشان ساخت: مشارکت بالای مردم در انتخابات، امنیت آفرین است و هدف دشمنان نیز این است که انتخابات پرشور برگزار نشود، تا امنیت و آرامش مردم آسیب ببیند، تا قطار پیشرفت کشور متوقف شود تا اسلام ضربه بخورد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پایان در رابطه با راهکارهای افزایش مشارکت مردم در انتخابات گفت: یکی از راه های حضور پر شور مردم در انتخابات، گشودن گره ها و رفع مشکلات و انجام اقدامات امید آفرین در جامعه است.