انتظامی در مسابقات قرآن کریم دوم شد
انتظامی در مسابقات قرآن کریم دوم شد
سردار بهرامی گفت: در مسابقات قرآن کریم امسال انتظامی کشور پیشرفت چشم گیری در این دوره از مسابقات از خود نشان داد و با درخشش متسابقین خود به مقام دومی رسید.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، سرتیپ دوم پاسدار محمد بهرامی در روز پایانی چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خانواده های کارکنان نیروهای مسلح و همچنین چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم خواهران شاغل در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که در ۶ طیف جداگانه به میزبانی سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و در دانشگاه افسری تربیت پلیس امام حسن مجتبی (ع) برگزار گردید  به اعلام نتایج نهایی این دوره از مسابقات پرداخت.

این مقام مسئول در ادامه گفت: به زعم داوران و کارشناسان قرآنی ،انتظامی کشور پیشرفت چشم گیری در این دوره از مسابقات از خود نشان داد و با درخشش متسابقین خود به مقام دومی رسید.

سردار بهرامی با نگاهی به نتایج تاریخچه برگزاری این مسابقات اعلام کرد: تا کنون چهار دوره این مسابقات برگزار شده است که همانند سه دوره قبل در این دوره از مسابقات نیز ارتش جمهوری اسلامی ایران مقام نخست را به خود اختصاص داد و انتظامی کشور که در دوره های گذشته چهارم بود با درخشش متسابقین خود به مقام دومی رسید و سپاه پاسداران نیز مقام سومی را از آن خود کرد و وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح به ترتیب چهارم و پنجم شده اند.

وی در ادامه افزود: در این دوره از مسابقات بیش از ۸۰۰ نفر از نخبگان و ممتازین قرآنی نیروهای مسلح در بخش خانواده‌ها و خواهران شاغل حضور داشته اند و مسابقات در ۱۱ رشته حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، ۱۵ جزء، ۱۰ جزء، ۵ جزء ۳جزء همچنین قرائت تحقیق، ترتیل، اذان، و درک مفاهیم سطح ۱ و ۲ برگزار گردید.

این مقام برگزار کننده با تاکید به اینکه منتخبین حاضر در این دوره از مسابقات، برگزیده بیش از ۱۵۰هزار نخبه قرآنی شرکت کننده در مراحل مقدماتی و نیمه نهایی نیروهای مسلح بودند گفت: سطح کیفی مسابقات هم از رشد بسیار خوبی برخوردار بود و قاریان و حافظان ممتازی در این مسابقات حضور داشته اند.

وی همچنین در خصوص داوری مسابقات گفت: بیش از ۳۰ نفر از داوران و اساتید بین‌المللی قرآن کریم کشورمان این دوره از مسابقات را داوری کردند.
این مقام انتظامی در خصوص فراوانی شرکت کنندگان این دوره از مسابقات گفت :بیش از ۷۰ درصد از شرکت کنندگان را جوانان و نوجوانان فرزندان کارکنان(دختر و پسر) تشکیل داده اند و بیش از ۷۰ درصد از کل شرکت کنندگان نیز بانوان و دختران بوده اند.

سردار بهرامی با اعلام اینکه تعداد شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات افزایشی بوده است اظهار داشت: در مجموع این دوره مسابقات نسبت به دوره قبل ۲۰ درصد افزایش شرکت کننده داشته است به گونه ای که دردوره قبل ۶۲۰ نفر و در این دوره ۸۰۰ نفر شرکت کرده اند.

معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی در خاتمه در خصوص دلایل ارتقاء سطح مسابقات و نتایج درخشان انتظامی کشور گفت: این مهم نشان دهنده اهتمام مسئولان آموزش قرآن کریم در نیروهای مسلح است،و این موفقیت در انتظامی کشور نیز حاصل اجرای رهنمودهای ریاست سازمان عقیدتی سیاسی و تاکیدات مستمر و نظارت مستقیم وی بر روند اجرای آموزش های لازم و تخصصی ، برگزاری دوره های توانمند سازی برای قاریان و حافظان ، داشتن برنامه مدون و شناسایی و پرورش استعدادهای درخشان است.