انتخاب رشته آزمون کارشناسی از فردا آغاز می‌شود
انتخاب رشته آزمون کارشناسی از فردا آغاز می‌شود
انتخاب رشته آزمون کارشناسی سال ۱۴۰۲ از فردا سه‌شنبه ۳۱ مرداد آغاز می‌شود. دفترچه راهنمای انتخاب رشته روز گذشته روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

به گزارش گروه جامعه تیکنا؛ متقاضیان ثبت‌ نام در رشته‌هایی که پذیرش آن‌ها در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می‌گیرد، می‌توانند نسبت به ثبت‌ نام و انتخاب رشته برای گزینش در این رشته‌ها از فردا سه‌شنبه ۳۱ مرداد تا شنبه چهارم شهریور اقدام کنند.

دفترچه راهنمای ثبت‌ نام و جدول کدرشته محل‌های مربوط به پذیرش آزمون کارشناسی از روز گذشته یکشنبه ۲۹ مرداد روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته و متقاضیان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته در حداکثر ۱۵۰ کدرشته‌محل به روش اینترنتی، اقدام کنند.

داوطلبانی که در نوبت‌های اول و دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ ثبت‌نام کرده، ولی در جلسه آزمون غایب بودند نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته‌هایی که پذیرش آن‌ها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است ندارند و می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع آزمون سراسری نسبت به انتخاب حداکثر تعداد ۱۵۰ کدرشته‌محل از رشته‌های بدون آزمون اقدام نمایند.

ضروری است داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت‌نام در رشته‌هایی که پذیرش آن‌ها در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی است، اطلاعیه منتشر شده در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور را به دقت مطالعه کنند.

انتهای پیام/