امکان پذیر نبودن اداره شهر بدون مشارکت شهروندان
امکان پذیر نبودن اداره شهر بدون مشارکت شهروندان
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: امروز قرارگاه مشارکت‌های محله در اقصی نقاط پایتخت قرار است گره شهروندان هر محله را حل کند و خدمات خوبی به شهروندان ارائه دهیم.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در همایش هیات امنای محلات شهر تهران که‌ عصر امروز ۲۱ اسفند ماه برگزار شد اظهار کرد: نظام جمهوری‌اسلامی ایران بسیار مردم پایه است و دشمن هم به جمهوریت و هم اسلامی بودن این کشور حمله می‌کند، اما از این ۲ پایه اصلی به خوبی صیانت نشده است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه ما در مدیریت شهری تصمیم داشتیم از پتانسیل مردم به درستی استفاده کنیم افزود: از سوی شهردار تهران به ما تکلیف شد برای اداره شهر از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم و مدیریت یک شهر ۱۰ میلیونی بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست و ‌باید بتوانیم از این پتانسیل بزرگ استفاده کنیم.

وی گفت: تهران بیش از ۲۴ هزار شهید دارد و اینجا شهر ۲۴ هزار شهید است؛ ما بیش از ۲ هزار مسجد، چندین هزار هیات و … در پایتخت کشور داریم و ظرفیت خوبی از سوی شهروندان وجود دارد.

توکلی زاده با بیان اینکه در دوران کرونا شاهد همت جهادگران حوزه سلامت بودیم که گره کرونا در زمینه واکسینه شدن شهروندان تهرانی رفع شد گفت: تمامی فرهنگسراها و … پایتخت در دوران کرونا تبدیل به مراکز تزریق واکسن شد و بیش از ۸۰ درصد شهروندان واکسینه شدند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افزود: ۱۰ قرارگاه در شهر تهران شکل گرفته که قرارگاه مشارکت های اجتماعی مهم ترین آن بود و امروز قرارگاه مشارکت‌های محله در اقصی نقاط پایتخت قرار است گره شهروندان هر محله را حل کند و خدمات خوبی به شهروندان ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از شهروندان در طرح من شهردارم حضور پیدا کردند گفت: هیات امنا محلات در کنار شهردار ناحیه و منطقه کمک به گره گشایی کار مردم خواهند کرد.