امکان ثبت معامله و دریافت رایگان کدرهگیری با سامانه خودنویس املاک
امکان ثبت معامله و دریافت رایگان کدرهگیری با سامانه خودنویس املاک
کارشناس حوزه مسکن گفت: اگر افرادی به صورت توافقی یکدیگر را پیدا کردند، نمی‌توانستند بدون پرداخت هزینه کدرهگیری برای معاملات املاک دریافت کنند، اما اکنون در سامانه جدید خودنویس مردم می‌توانند به صورت رایگان معامله خود را ثبت و کدرهگیری معامله دریافت کنند.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، فرشید ایلاتی امروز (چهارشنبه) در بیست و چهارمین نمایشگاه مطبوعات و در گفتگویی اظهار داشت: اخیراً دولت یک سامانه‌ای با عنوان سامانه خودنویس معرفی کرده که مردم می‌توانند معاملات خرید و فروش و اجاره مسکن خود را در آن ثبت کنند و به صورت رایگان کدرهگیری دریافت کنند.

وی افزود: قبلاً سامانه دیگر با عنوان سامانه مدیریت معاملات وجود داشت که مردم آن را با نام سامانه کدرهگیری می‌شناختند. این سامانه دارای یک ضعفی بود، به طوری که اگر افراد به صورت توافقی یکدیگر را پیدا می‌کردند و قصد خرید و فروش و یا اجاره مسکن داشتند، برای ثبت و دریافت کدرهیگیری باید هزینه پرداخت می‌کردند.

این کارشناس مسکن ادامه داد: سامانه خودنویس به نوعی به‌روز شده سامانه کد رهگیری است که علاوه بر داشتن همه امکانات قبلی، مالک و مستاجر می‌توانند بدون اینکه هزینه پرداخت کنند، اطلاعات قرارداد خود را ثبت و به صورت رایگان کدرهگیری دریافت کنند که اتفاق جدیدی است.

ایرنا