امکان تقسیط مالیات مودیان فراهم شد
امکان تقسیط مالیات مودیان فراهم شد
مدیرکل امور مالیاتی استان البرز اعلام کرد: امکان تقسیط  مالیات مستقیم و مقطوع برای مودیان در این استان فراهم شد.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، محمدرضا محمدی در گفت‌وگویی گفت: صاحبان مشاغلی که فرم مالیات مقطوع برای آنها در درگاه خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی بارگذاری شده است، مشمول مقررات مربوط به تقسیط خواهند شد.

وی ادامه داد: براین اساس صاحبان مشاغل در صورت عدم توانایی پرداخت تمام مالیات محاسبه شده تا پایان خرداد ماه جاری ، می توانند نسبت به تقسیط چهارماهه مالیات خود اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی البرز یادآور شد: چهار گروه از مشاغل شامل مودیان با فروش کالا یا خدمات بیش از ۶۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال ، مودیانی که مجموع درآمد مشارکتی آنها بالای ۱۵۰ میلیارد ریال باشد ، پزشکان و وکلایی که از کارتخوان استفاده نکنند و مشاغلی که فاقد اطلاعات در سامانه مالیاتی هستند ، مشمول تقسیط نخواهند شد.

استان البرز سال گذشته بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال از محل ارزش افزوده درآمد کسب کردضمن آنکه درآمد مالیاتی استان با اقدامات انجام گرفته ۷۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش یافته که نقش موثری در تامین اعتبار مورد نیاز پروژه های عمرانی دارد.

خرداد ماه هر سال تمام مودیان ضمن مشارکت در طرح خود اظهاری مجموع درآمدها و هزینه های خود را به سازمان امور مالیاتی کشور منعکس می کنند که مورد راست آزمایی قرار می گیرد.

استان البرز حدود ۱۳۰ هزارواحد صنفی و سه هزارو۷۳۰ کارخانه بزرگ، متوسط و کوچک دارد که به عنوان مودیان مالیاتی شناخته شده اند.