امکان ارسال مرسولات بدون نیاز به نوشتن آدرس روی بسته پستی فراهم شد
امکان ارسال مرسولات بدون نیاز به نوشتن آدرس روی بسته پستی فراهم شد
مهندسان کشورمان در یک شرکت دانش‌بنیان شناساه پستی طراحی کردند که با استفاده از آن برای ارسال مرسولات دیگر نیازی به نوشتن آدرس روی کد پستی نیست.

به گزارش گروه زندگی و نوآوری تیکنا، نوشتن آدرس بر روی پاکت و مرسولات پستی یکی از روش های سنتی برای ارسال محسوب می شود در این روش حریم خصوصی افراد در نظر گرفته نمی شود و آدرس درج شده بر روی مرسولات به راحتی در اختیار دیگران قرار می‌گیرد.

در حال حاضر یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه صنعت پست برای اولین بار در جهان روشی را ارائه داده است که افراد تنها با یک کد شناسه می توانند مرسولات خود را ارسال کنند این شناسه شیوه نوینی از آدرس نویسی است که حریم شخصی افراد چه گیرنده چه فرستنده حفظ می‌شود و هیچ کدام به آدرس یکدیگر دسترسی ندارن.این روش ثبت اختراع شده و در حال استفاده است.

شرکت دانش‌بنیان «صاپست» با ارائه چنین سرویسی این امکان را  فراهم می آورد که مکاتبه دو طرفه به صورت رسمی و کاملا الکترونیکی با هزینه کمتر نسبت به روش سنتی بدون حضور در دفاتر پستی و همراه با بارکد پستی به سازمان‌های دولتی و خصوصی و افراد صورت بگیرد

مونا مرادی مدیر امور مشتریان این شرکت دانش بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری آنا گفت: این خدمت جهت جمع آوری مرسولات از درب محل مشتری و توزیع در مقصد یا رهسپاری مرسوله با استفاده از شرکت ملی پست در «سامانه گیت وی» فعال خواهد گردید. بدین معنا که مشتری میتواند مرسولات از لحاظ بسته بندی و وزن و ارزش داخل بسته بررسی کند و  پس از ثبت در سامانه و پرداخت هزینه کد رهگیری را دریافت کند و به نزدیک‌ترین باجه پستی تحویل دهد.

وی با اشاره به اینکه  با استفاده از این روش روزانه ۱۴ تا ۱۶ هزار مرسوله پستی ارسال می شود افزود: این سامانه هوشمند به چند مدل در اختیار کاربر قرار میگیرد پروفایل افراد حقیقی، پروفایل کسب و کار و پروفایل شرکت‌ها که هرکدام از آن‌ها بر مبنای نیاز‌های خود می‌تواند علاوه بر کد شناسه، خدمات ویژه‌ای را جهت پیگیری مرسوله‌ها در یافت کنند که این خدمات شامل آرشیو مرسوله (که به سه روش EXCEL، CS و PDF) و استفاده از پنل ارسال پیامک و.. می‌باشد.

اتتهای پیام/