امضای ۸ سند همکاری علمی-بین المللی ما بین دانشگاه تبریز و دانشگاه‌های عراق
امضای ۸ سند همکاری علمی-بین المللی ما بین دانشگاه تبریز و دانشگاه‌های عراق
در حاشیه رویداد بزرگ علمی و بین المللی هفته علم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق که با شرکت ۲۵ دانشگاه از کشور عراق برگزار شد، هشت سند همکاری علمی - بین المللی ما بین دانشگاه تبریز و دانشگاه‌های عراق به امضاء رسید.

به گزارش گروه زیست بوم فناوری و نوآوری تیکنا، در حاشیه رویداد بزرگ علمی و بین المللی هفته علم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق که با شرکت ۲۵ دانشگاه از کشور عراق برگزار شد، هشت سند همکاری علمی – بین المللی ما بین دانشگاه تبریز و دانشگاه‌های عراق به امضاء رسید.

صفر نصراله‌زاده رئیس دانشگاه تبریز همزمان با حضور و سخنرانی در رویداد بزرگ علمی – بین المللی هفته‌ی علم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، به‌صورت فشرده مذاکراتی را با رؤسای دانشگاه‌های بغداد، المستنصریه العراقیه، تکریت، موصل، بابل، بصره و کوفه انجام داد که ماحصل این مذاکرات امضاء هشت سند همکاری علمی – بین المللی با دانشگاه‌های عراق بود.

این تفاهم‌نامه‌ها عمدتا در راستای پذیرش اعضاء هیأت علمی این دانشگاه‌ها در قالب فرصت‌های مطالعاتی یا پذیرش دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در قالب فرصت مطالعاتی، برگزاری رویدادهای مشترک علمی، فرهنگی، ورزشی و دانشجویی و ایجاد شعب مشترک و در واقع اجرای برنامه‌های پژوهشی مشترک همچنین اعزام اساتید دانشگاه تبریز جهت برنامه‌های آموزشی و پژوهشی در این دانشگاه‌ها است.