امضای نخستین تفاهم‌نامه همکاری میان دارندگان پروانه UNSP و شهرداری کلانشهرها
امضای نخستین تفاهم‌نامه همکاری میان دارندگان پروانه UNSP و شهرداری کلانشهرها
اولین تفاهم‌نامه همکاری میان سه اپراتور دارنده پروانه UNSP و شهرداری شیراز، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات منعقد شد.

به گزارش گروه زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا، تفاهم‌‎نامه همکاری میان شهرداری شیراز و کنسرسیومی متشکل از سه اپراتور دارای پروانه UNSP ایرانسل، آسیاتک و شاتل به‌منظور تکمیل پروژه‌ فیبرنوری در این شهر امضا شد.

در این جلسه رئیس رگولاتوری با اشاره به اینکه انعقاد این تفاهم‌نامه باعث افزایش نظارت وزارت ارتباطات در پروژه فیبرنوری می‌شود، گفت: با اجرایی شدن پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها در شیراز، زیست‌بوم فناوری این شهر نیز  تقویت می‌شود.

امیر لاجوردی افزود: پیشنهاد می‌کنم اپراتورها تا حد امکان از نیروی انسانی و تجهیزات تولید شده در داخل شیراز استفاده کنند، چراکه این کار باعث تقویت مجموعه‌های دانش‌‌بنیان فعال در این زمینه می‌شود.

براساس این گزارش پروانه UNSP به‌منظور یکپارچه‌سازی پروانه‌های ایجاد شبکه و خدمات ارتباطی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فنی، زیرساختی و تجاری کشور در نظر گرفته شده و ارائه تمام خدمات مخابراتی، ارتباطی و انتقال داده را برای اپراتور دارنده پروانه فراهم می‌سازد.

این پروانه همچنین با از بین بردن انحصار، نقطه عطفی در راستای توسعه ارتباطات مبتنی بر فیبرنوری بوده که شرکت‌های دارنده پروانه UNSP می‌توانند خدمات ارتباطی باکیفیت و پرسرعت‌ را در تمام کشور ارائه کنند.

انتهای پیام/