امضای تفاهم‌نامه‌ای به منظور مراقبت از دست‌ها و کنترل برداشت بی‌رویه آب
امضای تفاهم‌نامه‌ای به منظور مراقبت از دست‌ها و کنترل برداشت بی‌رویه آب

به گزارش گروه زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا از ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳، در حاشیه نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳، تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت آب منطقه‌ای تهران و صنایع پیشرفته رضوی وابسته به آستان قدس رضوی امضاء شد. کیایی‌پور، معاونت شرکت آب منطقه‌ای تهران در این‌خصوص گفت: «آستان قدس به یک نیاز مهم ورود کرده‌است. امکان رصد […]

به گزارش گروه زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا از ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳، در حاشیه نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳، تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت آب منطقه‌ای تهران و صنایع پیشرفته رضوی وابسته به آستان قدس رضوی امضاء شد.

کیایی‌پور، معاونت شرکت آب منطقه‌ای تهران در این‌خصوص گفت: «آستان قدس به یک نیاز مهم ورود کرده‌است. امکان رصد و اندازه‌گیری کنتورهای هوشمند در دستور کار وزارت آب‌ و فاضلاب قرار گرفته‌است. ورود آستان قدس رضوی کمک کرده تا گارانتی و نصب کنتورها به راحتی انجام شود.»

معاونت شرکت آب منطقه‌ای تهران در ادامه افزود:‌ «با امضای تفاهم‌نامه بین شرکت آب منطقه‌ای تهران و صنایع پیشرفته رضوی، کشاورزها دیگر نگران تامین مالی کنترل‌ها نخواهند بود. با این تفاهم‌نامه، می‌توانیم از دشت‌ها مراقبت و از برداشت بی‌رویه آب نیز جلوگیری کنیم.» همچنین به عملیاتی‌شدن تفاهم‌‌نامه‌های استانی در راستای این تفاهم‌نامه با شرکت صنایع پیشرفته رضوی به تفاهم‌‌نامه‌های استانی نیز می‌انجامد.

مجتبی بهنام تقدسی، مدیرعامل شرکت صنایع پشرفته رضوی نیز درباره لزوم تخمین آب و اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت:‌ «ما پیش‌‌تر از روی مصرف برق، مصرف آب را تخمین می‌زدیم که خطای بالایی داشت. این خطا حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بود که در گفتار کم به‌نظر می‌رسد، اما در مقیاس بزرگ، هدر رفت آب را به همراه داشت. کنتورهای هوشمند درصد خطایی کمتر از ۵/۰ درصد دارند. در حوزه دانش‌بنیان باید صبر استراتژیک داشت و خطاهای کم را در نظر گرفت. اگر مردم و شرکت‌ها نگاه همراهی به شرکت‌های دانش‌بنیان داشته باشند، باعث رشد آن‌ها و اقتصاد دیجیتال می‌شوند.»

انتهای پیام/