امشب آخرین مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی است
امشب آخرین مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی است
سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: متقاضیانی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت‌نام کرده بودند و اولویت آن‌ها مشخص شده است امشب (۲۵ دی) تا ساعت ۲۳:۵۹ آخرین فرصت شرکت است.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: متقاضیانی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت‌نام کرده بودند و اولویت آن‌ها مشخص شده است امشب (۲۵ دی) تا ساعت ۲۳:۵۹ آخرین فرصت شرکت است.

متقاضیان می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب کنند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی می‌باشد.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد:دستگاه / ریال

تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌شود که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

ب- خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی واحد: ریال / دستگاه

قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام کنند.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی مراجعه کنند.