افزایش ۲ برابری شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت در دولت سیزدهم
افزایش ۲ برابری شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت در دولت سیزدهم
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به ایجاد اکوسیستم فناوری سلامت گفت:تعداد شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت با رشد دو برابری از ۷۳۰در ابتدای کار دولت به یک هزار و ۵۰۰ شرکت رسیده است.

به گزارش تیکنا و به نقل از وبدا، دکتر یونس پناهی در آیین افتتاح ۲۲ پروژه حوزه سلامت استان خراسان رضوی که با حضور وزیر بهداشت در مجتمع آموزشی شهید دکتر خوارزمی پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، از تقویت نیروی انسانی به عنوان یکی از دلایل مهم پیشرفت کشور و همچنین توسعه تحقیقات کاربردی یاد کرد و گفت: در دولت مردمی شاهد انقلاب در توسعه زیرساخت‌ها، شبکه سازی و تجمیع امکانات تحقیقاتی علوم پزشکی در کشور هستیم.

وی افزود: خوشبختانه اولین پژوهشگاه علوم پزشکی کشور در حوزه سلامت با نام سیدالشهدای خدمت، آیت الله رییسی افتتاح شد و تجمیع مراکز تحقیقاتی یکی از مهمترین رویکردهای وزارت بهداشت در دوره کنونی است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به توسعه دیپلماسی علمی در دولت مردمی، خاطرنشان کرد: در سه سال اخیر ارتباطات دیپلماتیک با کشورهای جهان تقویت شد تا بتوانیم با توسعه دیپلماسی علمی، به پیشرفت کشور کمک کنیم.

پناهی تصریح کرد: در دولت مردمی محصولات مجوزدار و تولیدی شرکت های دانش بنیان، رشد ۹۰ درصدی داشته است در حالیکه در دوران گذشته، سرعت تولید محصولات دارای مجوز، بسیار کُند بود و در دولت مردمی، درصد قابل توجهی از این محصولات دارای مجوز و حتی صادر شدند.

وی با انتقاد از رویه های گذشته در راه اندازی پارک های علم و فناوری یادآور شد: در سال های قبل مقرر شده که هر یک از ۱۰ قطب آمایشی حوزه سلامت، دارای پارک علم و فناوری سلامت باشند اما با تاکید وزیر بهداشت، این رویه اصلاح شد و در حال حاضر ۱۵ پارک علم و فناوری سلامت در کل کشور حتی در زاهدان، فعال است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان یک دانشگاه علوم پزشکی نسل سوم یاد کرد و افزود: خوشبختانه این دانشگاه در تولید علم، فناوری و همچنین ثروت آفرینی، از دانشگاه های برتر کشور است.